“Kötü yönetimin sorumlusu AKP’dir”

Videoyu Aç “Kötü yönetimin sorumlusu AKP’dir”
A
a

Esgroup Genel Koordinatörü Ali Baş’ın ES TV’de sunduğu Haber Masası programına katılan Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt, Eskişehirspor ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kurt, “Eskişehirspor kötü yönetilmiştir. Bu kötü yönetimin sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir” dedi.

“Es Es’le politika yapıyorlar”
Kurt, “Eskişehirspor’la ilgili biz konuştuğumuz zaman ‘Politika yapıyor’ deniliyor. Ama Adalet ve Kalkınma Partililer göbeğine kadar Eskişehirsporla politika yapıyorlar. Yönetim kurullarını onlar belirliyor. Kimlerin transfer edileceğini onlar belirliyor. Kimin kaç para yardım etmesi gerektiğine de onlar karar veriyor. Diyor ki ‘Büyükşehir sen beş ver’, ‘Tepebaşı sen şunu ver’ siz Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Eskişehirspor’a maddi katkı dendiği zaman yok” ifadelerini kullandı.
 
“Düzelme şansı yoktur”
Taraftarların bir tek kendilerine tepki gösterdiğini belirten Kurt, “Taraftarlar dernekleri de ne hikmetse bize gösterdikleri tepkinin yüzde birini AKP’ye göstermiyorlar. Çünkü özür dilerim yaranmaya çalışıyorlar. Böyle bir korku düzeni içerisinde Eskişehirspor’un düzelme şansı yoktur. Eskişehirspor kötü yönetilmiştir. Bu kötü yönetimin sorumlusu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Kemal Unakıtan’dan itibaren boynuna kadar gırtlağına kadar Eskişehirspor’a battılar. Şimdi çıkamıyorlar. Bize ‘Çıkartın’ diyorlar” dedi.
 
“Öyle yağma yok”
Kurt, “Biz yardım etmeye kalktığımız zaman da bizim yapacağımız yardımı dizayn etmeye kalkıyorlar. Öyle yağma yok. Biz buradan onlara nema yedirmeyiz. Yılmaz Büyükerşen yardım ediyor. Tepkiyi Yılmaz Büyükerşen alıyor. Kazım Kurt yardım ediyor teşekkür dahi almıyor. Ahmet Ataç yardım ediyor teşekkür bile almıyor” diye konuştu.
 
“Bunu bile bile geldiler”
Başkan Kurt, “Bakın sezonun şu tarihte açılacağı bellimiydi, belliydi. Lisansların şu tarihe kadar çıkması gerektiği bellimiydi, belliydi. Çıktı mı, çıkmadı! Olağanüstü kongre oldu. Bu arkadaşlarımız niye aday oldu yönetim kurulu üyeleri çıkarıp beşer milyon vermiyorsa niçin yönetim kurulu üyesi oldu. Bunu bile bile geldiler. Şimdi ellerinde kaldı. Yılbaşına kadar U-21 takımıyla oynayacağız. Sonra da kümede kalacağız, şampiyon olacağız, bunlar palavradır! Yanlış yönetimle sporcu yetiştirmeden sporcu üretmeden yapılan yönetim budur” dedi.
 
“Bu böyle olmaz”
Faturanın CHP’ye kesilmemesi gerektiğini belirten Kurt, “Bunun hesabını Eskişehirliler Harun Karacan’dan da sorsun, Nabi Avcı’dan da sorsun, Volkan Doğan’dan da sorsun, Dündar Ünlü’den de sorsun! Böyle yok hem oradan nemalanacaksın hem faturayı CHP’ye keseceksin. Bu böyle olmaz. Esstore’u ileteceksin para kazanacaksın Eskişehirspor’a vermeyeceksin ama bize gelince o böyle değil biz her türlü yardımı yaparız doğru yere gittiğine emin olduğumuz sürece o yardımları da yaparız” şeklinde konuştu.
 
“Ben gerekeni yaptım”
Es Es’e her zaman destek verdiğini vurgulayan Kurt, “Ben daha dün gene gerekeni yaptım ama biz bunlardan bir menfaat beklemeyiz. Her şeyi yapıyoruz yani Eskişehirspor demek Odunpazarı demek. Odunpazarı Belediyesi her türlü katkıyı sunar ama Odunpazarı Belediyesi’nin stada girmesini engellerler utanmadan da buna iktidar derler. Böyle bir şey olmaz”ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi