“Para abicim para!”

Videoyu Aç “Para abicim para!”
A
a

Muhabirimiz Aytaç Ersoy, Başkan Halil Ünal ile özel röportaj gerçekleştirdi. Ünal, mali durumun ellerini kollarını bağladığını belirterek, “Para abicim para! Transfer için acil para lazım, şehirde birliktelik lazım. Şu an bunlar yok” dedi.

“Seçim hayırlı olsun”
Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde ES TV mikrofonlarına konuşan Başkan Halil Ünal, “Öncelikle ülkemiz tarihi bir seçimden geçti. Başkanlık ve meclis oylaması yapıldı. Çıkan sonucun ülkemize, islam alemine, futbol camiasına ve Eskişehirspor’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
“Ucu paraya dayanıyor”
“Bugünden itibaren çalışmalarımız hız kazanacak” diye Ünal, “Konuştuğumuz herşeyin ucu ekomoniye dayanıyor. Siz bana ne sorarsanız sorun sonu ekonomi. Teknik direktör alacaksın peşinat ödeyeceksin, futbolcu alacaksın para ödeyeceksin… Peşinatı bulduğumuz gibi imzaları peş peşe attıracağız. Herşeyin ucu paraya dayanıyor.  Bu kulübün bir lirası olmadığı gibi malum 153 milyon TL de borcu var” dedi.
 
“Kısa zamanda başarmalıyız”
Başkan Ünal, “Yeni sezon harcamalarına hızlı bir şekilde başlayacağız. Eski alacaklı dosyaları da bir taraftan yönetiyoruz. Öncelikle kaynak meselesini çözmemiz lazım. Bunun için de çalışmalarımızı yapıyoruz. Teknik direktör getirip yeni bir takım kuracağız. Bunu da kısa bir zamanda başarmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
 
“O bizim sorunumuz değil”
Başkan Ünal yayıncı kuruluştan kulüplere hala para ödememesi hakkında ise, “O bizim sorunumuz değil. Türkiye Futbol Federasyonu’nun sorunu. Biz kendi derdimize bakıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“Şehir kenetlenmeli”
Eskişehirspor’un mali anlamdaki durumu üzerine Başkan Halil Ünal, “Bilindiği gibi 153 Milyon TL borç var. Şehrin dinamikleri Eskişehirspor için hareket etmeli. Şehirde maalesef sessizlik var. Önümüzde kısa bir zaman var. Birkaç kişinin çabalayıp çözebileceği işler değil. Tekrar söylüyorum şehir konuyu sahiplenmeli” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi