‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler Sergisi’ açıldı

A
a

Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve toplumsal bilinci arttırmak amacıyla organize edilen ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler Sergisi’ Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin büyük ilgisi ile açıldı.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un katılımı ile açılan sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
HAYATIN GERÇEĞİ
Göksel Gülensoy’un direktörlüğünde ve Denizhan Özer’in küratörlüğünde Eskişehirlilerle buluşan sergide Devrim Erbil, Bedri Baykam, Hakan Esmer, Bahadır İşler, Demet Taşpınar gibi 30’dan fazla önemli isim eserleriyle hastalığın toplumsal hayat üzerinde bıraktığı etkiye dikkat çekiyor. Anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Akçasoy “Alzheimer hayatımızın bir gerçeği. Bu konuda toplumumuzun daha bilinçli olması gerekiyor. 30’a yakın sanatçımızın eserlerinin bir araya gelerek oluşan bu sergide farkındalık konusunda önemli bir proje” dedi.
İKİNCİ KEZ
“Sadan Hanım ve Diğer Hikâyeler” projesi Kültür Bakanlığı, Türkiye Alzheimer Derneği ve Kinostanbul Film tarafından desteklenirken, Büyükşehir Belediyesi projenin İstanbul’dan sonra ikinci defa sergilenmesine ev sahipliği yaptı. Sergi 28 Kasım’e kadar ziyaret edilebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi