“Yargıtay’a başvuracağız”

Videoyu Aç “Yargıtay’a başvuracağız”
A
a

Eski eşi Yalçın Özalpay tarafından öldürülen Ayşe Tuba Arslan Davası sonuçlandı. Katil Özalpay’a hakısz tahrik indirimiyle 24 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösteren Avukat Funda Güney, “Yalçın Özalpay’ın indirim uygulanmaksızın tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek, kasten öldürme suçundan cezalandırılması için kadınlar olarak Yargıtay yoluna başvuracağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir'de, boşandığı Ayşe Tuba Arslan'ı başına defalarca satırla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yerel mahkemece ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Yalçın Özalpay'a istinaf duruşmasında haksız tahrik altında tasarlayarak kasten öldürme suçundan 24 yıl hapis cezası verildi.
23 ŞİKAYETİNE KULAK TIKADILAR
Ayşe Tuba Arslan Dava Komitesi, verilen kararla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada konuşan Avukat Funda Güney, “Ayşe Tuba’nın 23 şikâyetine kulak tıkayan eril yargı verdiği bu kararla sanığın değil, Ayşe Tuba’nın hayatını yargılamış, sanık hakkında ise haksız tahrik indirimi uygulamıştır. Tarafların arasında evlilik birliği dahi kalmamasına, tarafların boşanmasına rağmen mahkeme olmayan evliliğin sadakat yükümlülüğü üzerinden karar vermiştir. Mahkeme bu kararını mesnetsiz ve içeriği anlaşılmayan belge ve bilgilere dayandırmıştır. Namus kisvesi ve aldatma bahanelerinin kadın cinayetlerinde en çok başvurulan savunma aracı olmasının sebebi yargı tarafından bu savunmaların kabul görüyor olmasıdır” diye konuştu.
KADINLARIN VEBALİ ÜZERİNİZDE
Avukat Funda Güney konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kadınlara şiddet içerisinde geçen bir hayatı reva gören,  kadınların hayatları pahasına aile kutsaması yapanlar, her gün kadınların şiddetin bir biçimine maruz kaldığı ve katledildiği bir ortamda İstanbul Sözleşmesi’nden imza çekenler Ayşe Tuba başta olmak üzere bu ülkede yaşanan tüm kadın cinayetlerinin azmettiricisidir. Katledilen tüm kadınların vebali,  katillerin lehine kararları uygulayan sözde adalet uygulayıcılarının ellerindedir. Topluma örnek olmak yerine, adeta halkı cinayete teşvik eden bu kararların bozulması için elimizden geleni ardımıza koymayacağız.  Ayşe Tuba’yı katleden sanık Yalçın Özalpay’ın hiçbir indirim uygulanmaksızın tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek, nitelikli kasten öldürme suçundan cezalandırılması için kadınlar olarak Yargıtay yoluna başvuracağımızı bildiriyoruz.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi