1 Mayıs’ı Şantiyede Kutladılar

Videoyu Aç 1 Mayıs’ı Şantiyede Kutladılar
A
a

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası tarafından Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde kutlama yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Koronavirüs önlemleri kapsamında bu yıl da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü alanlarda kutlanamadı. Bu nedenle DİSK'e bağlı Genel İş sendikası Tepebaşı Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'nde işçilerle biraraya gelerek, 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirdi. İşçiler sık sık 'Yaşasın 1 Mayıs' sloganları attı.
 Daha sonra kısaca 1 Mayıs'ın tarihçesi ve önemine ilişkin konuşma yapan DİSK Eskişehir Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, "Bugün 1 Mayıs işçi sınıfının birlik mücadele dayanışma günü. 1 Mayıs, Amerika'da 1880'li yıllarda doğdu. Hiç bir hakları yoktu işçilerin. İnsanlar fabrikaların çarklarında yoksulluk içinde yaşadı ama işçi sınıfı o dönemde ayağa kalktı. 8 saat çalışma hakkını kazandı. Bütün dünyada emekçiler haklarına kavuştu ama 4 işçi temsilcisi o dönemde öldürüldü. Bugün pandemi koşullarında işçi sınıfı, emekçiler çalışmak zorunda. Onlarca işçi yoksullaşmış durumda. Bizler kendi haklarımız için mücadele etmezsek haklarımızı koruyamayız ve kaybederiz" dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon
Tatar cengiz 1 Mayıs 2021 19:01

belediyeler ideolojik mezbeleliklere döndü.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi