1 milyon öğrenciye farkındalık testi

Videoyu Aç 1 milyon öğrenciye farkındalık testi
A
a

Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ), internet tabanlı ortamlarda 1 milyon öğrenciye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) farkındalık testi uyguladığı bildirildi.


Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs tedbirleri nedeniyle dünyanın birçok noktasından öğretim faaliyetleri dijital ortamlar üzerinden yürütüldüğü belirtildi.
DENEME YAPILDI
Yarım asırdır açık ve uzaktan öğretim kültürünü dijitalleşme süreciyle birleştiren AÜ’nün, 1 milyondan fazla öğrencinin gireceği açıköğretim sistemi bahar dönemi ara sınavı için farkındalık oluşturacak etkili bir deneme testi hazırladığı kaydedildi. Öğrencilerin sınav ara yüzlerini tecrübe edebilecekleri Çevrimiçi Sınav Sistemini hayata geçiren AÜ’nün, yeni tip koronavirüs salgını ile ilgili de farkındalık oluşturacak bir testi öğrencilerle buluşturduğu ifade edildi. 
TEMEL BİLGİLER
Açıklamada, şöyle denildi: “İnternet tabanlı olarak gerçekleşen test ile 1 milyonun üzerinde öğrenciye yeni tip koronavirüs hakkında temel olarak bilinmesi gerekenleri içeren sorular yöneltiliyor. Böylelikle öğrencilerin, pandemi süreci hakkında daha fazla bilgi sahibi olması amaçlanıyor.  Öğrencilere sınav deneyimi sağlayan Covid-19 Farkındalık Testi , sınavlar hakkında çokça merak edilen soruların cevaplarını da içeriyor. Çeşitli yönlendirmeler ve kullanım biçiminin detaylı anlatımıyla olabildiğince anlaşılır hale getirilen sistem sayesinde sınava girecek 1 milyon öğrenci sınavların gerçekleşme biçimi hakkında fikir sahibi oluyor.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi