112 ÇALIŞANLARI TÜKENDİ

Videoyu Aç 112 ÇALIŞANLARI TÜKENDİ
A
a

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Şubesi tarafından 112 sağlık çalışanlarının sorunları dile getirildi. SES Şube TİS ve Hukuk Sekreteri Dilek Yeşilırmak, “Salgın günlerinde her türlü başvuruya yanıt vermeye zorlanan 112 çalışanları artık tükenmiş durumdadır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

112 çalışanlarının her bir yurttaşının ölümle burun buruna olduğu, hayatının en zor anında onlara yetişen, büyük bir hız ve titizlikle hayatlarını koruyan ve kurtaran bir çalışma yürüttüklerini ifade eden SES üyeleri,  “Tam da böyle olduğu için büyük bir zorluğun içerisinde yirmi dört saat çalışıyorlar. Üstelik şu salgın günlerinde artan olağanüstü iş yükünü çok daha ağır ve daha az sayıda personel ile çözmeye çalışıyorlar” dedi.
HER TÜRLÜ ÇAĞRIYA
YANIT VERİYORLAR
Sendika binasında açıklamada bulunan SES Şube TİS ve Hukuk Sekreteri Dilek Yeşilırmak, “Yaşamımızın her hangi bir zaman dilimi içerisinde sağlığımız ya da bir yakınımızın sağlığı ile ilgili kaygıya düştüğümüzde aklımıza gelen ilk şey 112’yi aramak oluyor. Çağrıyı alır almaz yola çıkan 112 çalışanları, sizi ya da yakınınızı acil müdahale ve sonrasında hastaneye teslim edene kadar canla başla görevlerini yürütüyorlar. Hasta ve yakınlarına hiçbir şey hissettirmiyorlar. Salgın günlerinde her türlü başvuruya yanıt vermeye zorlanan 112 çalışanları artık tükenmiş durumdadır” diye konuştu. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi