18 bin lira para cezası kestiler!

Videoyu Aç 18 bin lira para cezası kestiler!
A
a

Eskişehir Halkevi’ne şube binalarına astığı ‘Geçinemiyoruz. Zamlar geri alınsın’ pankartı nedeniyle Valilik tarafından 18 bin lira para cezası kesildi. Halkevleri Hukuk Dairesi Avukatı Döndü Kurşunoğlu, bunun hukuken karşılığının olmadığını, bu nedenle dava açacaklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Halkevi, şube binasının dış cephesine ‘Geçinemiyoruz. Zamlar geri alınsın’ yazılı bir pankart astı. Pankart, ‘halkta kin ve nefret duygusu uyandırabileceği, devletin kurum ve organlarını zan altında bırakabileceği ve farklı görüşten grupları karşı karşıya getirebileceği’ gerekçesiyle tutanak tutularak indirildi. Ardından Valilik tarafından Eskişehir Halkevi’ne 18n bin lira para cezası kesildi.
‘ZAMLARA SESSİZ KALIN’ DİYORLAR
Pankartı tekrar asan Eskişehir Halkevi Şube Başkanı Cevat Aydemir, “Eskişehir Halkevi’ne astığımız ‘Geçinemiyoruz. Zamlar geri alınsın’ pankartımız aynı gece indirildi. Hafta sonu tatili olmasına rağmen Eskişehir Emniyeti çok acele bir şekilde yasada belirlenen en üst sınırdan 18 bin lira idari para cezası tebliğ etti. Bütün kesimlerin en ağır şekilde etkilendiği yüksek zamlar karşısında tepkisiz ve sessiz kalmamız isteniyor. Aynı pankart şu an tüm şubelerimizin duvarlarında dalgalanıyor. Farklı görüşten kesimleri karşı karşıya getirebilir ifadesi tam olarak ayrımcılık ifadesidir. Halkevi hukukçularımız bu konuyla ilgili dava açacaklar” dedi.
HUKUKEN KARŞILIĞI YOK
Halkevleri Hukuk Dairesi Avukatı Döndü Kurşunoğlu ise, “Biz hukukçular olarak biliyoruz ki bu kesilen para cezasının hiçbir karşılığı yok. Son dönemde ekonomik kriz nedeniyle yoksullaşan insanlarla birlikte düşündüğümüzde gerçekten geçinemiyoruz. Ayrıca bu pankartın ifade ve düşünce hürriyeti kapsamında düşündüğümüzde, derneğin örgütlenme faaliyeti kapsamında düşündüğümüzde kesilen para cezasının hukuken hiçbir karşılığı olmamakta. Biz bu karara itiraz edeceğiz” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir