19 MAYIS’TA ÜÇ MERKEZDE BAYRAK TÖRENİ

Videoyu Aç 19 MAYIS’TA ÜÇ MERKEZDE BAYRAK TÖRENİ
A
a

Her yıl 14-20 Mayıs tarihleri arası kutlanan, içerisinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı barındıran Gençlik Haftası nedeniyle Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Vilayet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na Çelenk sunuldu. Tören sonrası konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu, “Bu sene maalesef pandemi nedeniyle etkinliklerimizi yapamıyoruz sadece online yapıyoruz, bundan sonraki yıllarda bu etkinlikler devam edecek. Bu haftanın en önemli amacı Ulu Önder Atatürk’ün gençliğe verdiği önemi bir kez daha bizim gençlerime toplumumuza ifade etmek gerçekliğini ortaya koymak. Bu anlamda da gençliğin dinamik ve güçlü yapısını herkese duyurmak” dedi.
19 MAYIS’TA BALKONDA EGZERSİZ!
Düzenlenecek etkinliklerden bahseden Tatlısu, “Hala devam eden ve bu hafta da yoğunlaşan sosyal medya hesaplarımızda günde her gün 2 saat online derslerimiz var. Farklı branşlarda biz bu derslerimizi veriyoruz, Bunun yanı sıra 19 Mayıs içerisinde bir etkinliğimiz olacak, şehir içinde bir turumuz olacak bayramını kutlayacağız gençlerimizin ve halkımızın. Ayrıca farklı sitelerde, bahçelerde antrenörlerimizle balkonlardaki insanlara egzersizler yaptıracağız, aynı şekilde yine online sistemde arkadaşlarımız rekabete dayalı yarışmalarda bulunacaklar” ifadelerini kullandı. Tatlısu şöyle devam etti: “19 Mayıs’ta üç merkezde Bakanlığımızın belirleyeceği saatte İstiklal Marşı okuyacağız ve bayrak açacağız. Bir tanesi Atatürk Stadyumu, bir tanesi Yenikent Spor Salonu, bir tanesi de Odunpazarı Gençlik Merkezi.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi