200 dosya bekliyor!

Videoyu Aç 200 dosya bekliyor!
A
a

Küçük esnafın bankalardan kredi bulmakta zorlandığını söyleyen Eskişehir Yunusemre Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan, “Şu an yoğunluk çok fazla. Para yetiştiremiyoruz. 200 dosyam bekliyor elimde. Nasıl cevap vereceğim diye düşünüyorum” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Yunusemre Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan, esnafın geçen yıla oranla yüzde 80 daha fazla kredi başvurusunda bulunduğunu söyledi. Son dönemde kredi başvurularında artış olduğuna dikkat çeken Pehlivan, “Çok fazla aşırı talep var. Esnaf bankalardan kredi bulmakta zorlandığı için bize geliyor. Şu an yoğunluk çok fazla. Para yetiştiremiyoruz. Ben 1 yılda 122 milyon para verdim. Ayda 20 milyon verdim. Ben bu kadar kredi verdiğimi hatırlamıyorum. Geçen yıllara oranla aşırı fazla. Yüzde 80 arttı geçen yıla göre. 200 dosyam bekliyor elimde. Nasıl cevap vereceğim diye düşünüyorum” diye konuştu.
YOĞUNLUK YAŞAMAKTAYIZ
2022 Ocak ayından bugüne kadar 122 milyon 682 bin lira kredi verdiklerini ifade eden Pehlivan, “9,5 faiz oranıyla esnafımıza en düşük faizli krediyi vermekteyiz. Ancak faiz oranlarının düşük olması ve diğer bankaların faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle yoğunluk yaşamaktayız. Doğal olarak bütün esnafımız da bizleri tercih etmektedir. Yoğunluğu aşmak için elimizden geleni yapıyor, kimsenin hakkını suiistimal etmeden hak ve adaletle kredilerimizi veriyoruz” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi