2023 için çok çalışın!

Videoyu Aç 2023 için çok çalışın!
A
a

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bizi başarılı kılan sizlerin gayretleridir. 2023 için çok fazla bir şey söylememe gerek var mı? Eskişehir’de bu havayı hissettim bunu daha da fazla hissediyoruz. Çok çalışmamız gerekiyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı ziyaretler ve programlara katılmak üzere Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile Eskişehir’e geldi. Bakan Çavuşoğlu’nun ziyaret programındaki ilk durağı Eskişehir Valiliği oldu. Çavuşoğlu, Vali Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti. Valilik önünde Çavuşoğlu’nu, geleneksel  kıyafet giyen çocuklar karşılayarak çiçek takdim etti.
COĞRAFYA KADERDİR
Bakan Çavuşoğlu, Valilik ziyaretinin ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde (ESOGÜ), ESOGÜ Rektörü Kemal Şenocak ile bir araya geldi. Ardından Çavuşoğlu, ESOGÜ Kongre Merkezi’ndeki Girişimci ve İnsani Türk Dış Politikası Buluşması’na katıldı. Rektör Şenocak burada yaptığı konuşmada, “Ülkemizin muhatap olduğu bölgesel sorunlar, karşılaştığı riskler, kriz ve ihtilaflar bir anlamda bize coğrafyamızın getirdiği bir kaderdir. Böyle bir coğrafyada güçlü ve bağımsız bir ülke olarak varlık gösterebilmek ise elbette güçlü, akılcı ve insani bir siyaset anlayışı ile mümkündür” dedi.
DEĞER KATAN ŞEHİR
Ardından kürsüye çıkan Bakan Çavuşoğlu, Eskişehir’den övgü dolu sözlerle bahsetti. Eskişehir’in Osmanlı’nın kuruluşunu simgeleyen ilk hutbenin okunduğu yer olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, “Yunus Emre, Nasreddin Hoca gibi değerlerimizin yetiştiği bir şehir. Türlü zulümden kaçan Balkan, Kafkas ve Kırım mücahirlerine ev sahipliği yapmış bir merkezdir” dedi. Çavuşoğlu, “Bugün de üniversiteleriyle sanayisiyle, ekonomisiyle, insani değerleriyle ülkemize ve milletimize önemli katkılar sağlayan ve bizleri de gururlandıran bir şehrimizdir. Eskişehir’e ne zaman gelsem gerçekten pozitif enerjiyle dönüyorum. Osmangazi Üniversitemiz bu şehre katkı ve değer sağlayan üniversitemiz haline geldi. Gençlerden de enerji alıyoruz. Sinerji oluşuyor. Vizyonlarından faydalanıyoruz, memleket sevgisinden besleniyoruz, ideallerinden ilham alıyoruz. Memleketle ilgili düşüncelerinden, sorularından eleştirilerinden çok  faydalanıyoruz” diye konuştu.
YENİ PRADİGMAYA HAZIRIZ
Çavuşoğlu, “Dünya bir taraftan hızlı değişiyor ama iki tane dünya savaşından sonra yaşanan değişimlere baktığımız zaman gerçekten nadiren gördüğümüz radikal değişiklikler de oluyor: Bu değişikliklere karşı nasıl politika izleyeceğiz? Yeni paradigmaya biz Türkiye olarak hazırlanıyoruz. Bugün Türkiye dediğiniz zaman bir çok insanın aklına gelen şey savunma sanayimizdeki gücümüz” dedi. Tüm dünyada ülkemizin bayrağının dalgalanması için çalıştıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, konuşması sonrası üniversite öğrencilerinin sorularını yanıtladı.
COŞKULU BULUŞMA
AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla Anemon Otel’de gerçekleşti. Toplantıda ellerindeki bayraklarla Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nu karşılayan partililer büyük coşku yaşadı. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay, İl Başkanı Zihni Çalışkan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan, Cumhur İttifakı belediye ve ilçe başkanları ile teşkilat mensupları katıldı.

HEDEFLERİMİZE ULAŞACAĞIZ

Açılış konuşması yapan AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan, “Eskişehirli hemşerilerimiz yerel seçimlerde yapacağı tercih ile bu yenilenmeyi sağlayacak ve bu kötü gidişe inşallah dur diyecektir. AK Parti Eskişehir Teşkilatı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde değerli  teşkilatımızın emek ve gayreti ile daha da güçlenerek 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize inşallah ulaşacağız” dedi.

 ÇOK DAHA İYİSİNİ YAPACAĞIZ
“Benim için Haziran 2023 süreci başlamıştır” diyen AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, “Türkiye’nin geleceği bizim ellerimizde. İl başkanlarımız ilçe ve mahalle başkanlarımızı stratejik plan çerçevesinde biz milletvekilleri olarak destek vermeye hazırız. 2023 için tüm teşkilatlarımızın performans göstermesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Milletvekili Nabi Avcı ise kısa bir selamla
konuşması yaparak kürsüden ayrıldı.

ADALETLİ VE DENGELİ

Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Eskişehir’den övgüyle söz etti. “Liderimiz Erdoğan’ın selamlarını getirdim” diyen Bakan Çavuşoğlu, “Cumhur ittifakıyla bugün hepimiz çok güçlüyüz. Cumhur İttifakı’nı sadece seçim zamanında sahada görmek istemiyoruz. Omuz omuza yürümemizi devam ettirmeliyiz. Avrupa’nın ortasındaki savaşı konuşuyoruz. Afganistan ve Libya krizinin çözümünde de en önemli aktördük. Bunun sebebi ne girişimci ve insani dış politika… Adaletli, dengeli, objektif olmamız gerekiyor. Ukrayna savaşında iki tarafı aynı masada toplanmasının sebebi ne Türkiye’ye olan güvendir. Savaşın bitmemesini isteyenlerde ortaya çıkıyor. Ama son dönemlerde müzakere konusunda arzu var. Burada askeri bir çözüm yok tek çözüm masa diplomasidir. O yüzden iki tarafı da bir araya getirmeliyiz. Bunun için çalışıyoruz” ifadelerini
kullandı.
KRİZLERİN GEÇMESİNİ BEKLEYEMEYİZ
Dünyada 50 yılda görülmemiş bir enflasyon olduğunu savunan Çavuşoğlu, “Herkesin yüz yüze gelmesi lazım. Cumhurbaşkanımızla bu fiyat artışları nasıl durdurulur, üretimi arttırmak için neler yapabiliriz bunları konuşuyoruz. Ekonomik mücadeleyi vermek durumundayız. Ekonomik mücadele ile uğraşıyoruz. Pençe Kilit Harekatıyla PKK teröristlerini Irak’ın kuzeyinden temizliyoruz. Irak’a büyük katkı sağlıyoruz. Rusya ve ABD’nin temizlemediği teröristler Suriyelileri engelliyor. Kürtlerin dönmelerine izin vermiyorlar. Bizim görevimiz bırakın geçmişi son 20 yılda içeri de krizlerle karşı karşıya kaldık. Birçoğu da teğet geçti. Kriz ortamında bunu fırsata çevirmek için yatırımlara devam etmeliyiz. Güvenlik ve ekonomiyle ilgili adımlar atmalıyız. Türkiye lojistikte merkez duruma geldi. Krizlerin geçmesini beklersek çok geç kalmış oluruz” dedi.
ESKİŞEHİRLİLER İYİ BİLİYOR
Eskişehir’den övgüyle söz eden Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi: “Eskişehir’e de yaptığımız hizmetleri anlatmaya gün yetmez. Eskişehir kimin hizmet yapıp kimin hizmet yapmadığını genelde ve yerelde gayet iyi biliyor. İnşallah bu denge de değişir. Bizi başarılı kılan sizlerin gayretleridir. 2023 için çok fazla bir şey söylememe gerek var mı? Eskişehir’de bu havayı hissettim bunu daha da fazla hissediyoruz. Çok çalışmamız gerekiyor. Yine Eskişehir’e geleceğim. Yine beraber çalışacağız. Dış politikayla ilgileniyoruz ilgilenmiyoruz olmaz. Teşkilatlarımız sayesinde bunları yapıyoruz.” Konuşmaların ardından soru cevap ile devam eden toplantı basına kapalı bir şekilde gerçekleştirildi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir