25 KASIM İSYAN GÜNÜ

Videoyu Aç 25 KASIM İSYAN GÜNÜ
A
a

25 Kasım Kadına Yönelik şiidetle Mücadele Günü nedeniyle açıklama yapan Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı İrem Çeviker Maraşlı, “25 Kasım sırf kadın oldukları için en temel anayasal hak olan yaşama hakkı elinden alınan kadınlar adına bir isyan günüdür” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Kent Konseyi, Tepebaşı Sağlıklı Kentler, Odunpazarı Kent Konseyi, Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve TMMOB Kadın Komisyonu İstasyon Meydanı’nda bir araya gelerek 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

VAZGEÇMEYECEĞİZ

25 Kasım’ın ayrımcılığa yeter demenin ve haykırmanın günü olduğunu söyleyen İrem Çeviker Maraşlı, “Bir yandan şüpheli kadın ölümleri, vahşice organize edilen kadın cinayetleri, cezasız kalan ya da hukuksuzca indirim alan katiller, tecavüzcüler varken nafaka hakkı, evlenme yaşı, İstanbul Sözleşmesi ile edinilen temel haklar tartışmaya açılmışken; diğer yanda edinilmiş hakların ihmal ve ihlalleri son yıllarda sosyal medyada ve kamusal alanda kadın dayanışmasının gücüyle görünür hale gelmiştir. Kadın mücadelesinin kazanımlarına yapılan sistemli müdahaleye rağmen bütün kadınların hakkını aramaya, tüm yitirdiğimiz kız kardeşlerimizin hesabını sormaya, Gülistan Doku’yu bulana kadar peşini bırakmamaya kararlıyız. Unutmadık, unutturmayacağız. Vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz. Yorulmadık, yorulmayacağız. Yaşasın kadın dayanışmöası” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi