27 bin çocuk tedavi oldu

Videoyu Aç 27 bin çocuk tedavi oldu
A
a

Tepebaşı Belediyesi Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde 2013 yılından bu yana taramadan geçen toplam çocuk sayısı 50 bin 181’e, tedavisi yapılan toplam çocuk sayısı ise 27 bin 772’ye ulaştı.


2013 yılında Şirintepe Mahallesi’nde hizmete giren merkezde bugüne kadar 50 bin 181 çocuk sağlık taramasından geçirildi. Merkezde tedavisi gerçekleştirilen çocuk sayısı ise 27 bin 772’ye ulaştı. Bu süreçte acil polikliniğine gelerek taraması yapılan hasta sayısı ise 29 bin 568 oldu. Türkiye’de dördüncü Eskişehir’de ilk olan merkez kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalar ile sadece Tepebaşı’nın değil Eskişehir’in de örnek gösterildiği bir merkez haline geldi.
ÖRNEK PROJE
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hakkında, “Merkezimizde sunduğumuz hizmetler ile çocuklarımız diş hekimi korkusu yaşamıyor, gerekli durumlarda tedavileri yapılarak sağlıklı gülüşlere kavuşuyorlar. Bu hizmetlerden yararlanan çocuk sayısı arttıkça, sağlıklı dişlere sahip olma oranları da artıyor. Bu koruyucu hekimlik uygulaması sadece bir sağlık projesi değil, aynı zamanda sosyal belediyecilik örneğidir. Tepebaşı Belediyesi, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da hayata geçirdiği örnek işler ile anılmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.
5 DİŞ HEKİMİ
Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 1 pedodontist, 5 diş hekimi, 6 diş hekimi asistanı, 1 psikolog, 2 danışma görevlisi, 2 temizlik personeli ve 1 güvenlik görevlisi ile hizmet veriyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi