3 BELEDİYEDEN DEPREM BİRLİĞİ

Videoyu Aç 3 BELEDİYEDEN DEPREM BİRLİĞİ
A
a

İzmir’de yaşanan ve Türkiye’ye bir kez daha kendini hatırlatan deprem sonrası, Eskişehir’de de 3 belediye ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) harekete geçti. Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyesi yetkilileri ile İMO Yönetim Kurulu Eskişehir’de Deprem başlığı ile düzenli olarak her hafta bir araya gelecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası, Eskişehir’in riskli yapı stoğunun belirlenmesi ve yapıların depreme dayanıklı hale getirilmesi konusunda masaya oturdu.

ÖNCELİKLER BELİRLENECEK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ev sahipliğinde toplanan heyette, Odunpazarı ve Tepebaşı Belediyeleri’nin yetkilileri ile İMO Yönetim Kurulu yer aldı. Deprem açısından risk oluşturan alüvyon zemin, yüksek kat ve 2000 yılı öncesi yapılmış binaların aynı bölgelerde yoğunlaştığına dikkat çeken Ayşe Ünlüce, bu bölgelerden başlamak üzere deprem konusunda önceliklerin belirleneceğini ve riskli bölgelerde çalışmaların acilen başlaması gerektiğini ifade etti.

HER HAFTA TOPLANTI

Eskişehir’in kentsel dönüşüm stratejisine de rehber olabilecek yapı stoku envanterinin çıkarılması ve deprem konusunda somut adımlar atılması konusunda 3 belediye ve yetkili odalarla birlikte hareket edeceklerini belirten Ünlüce, önümüzdeki günlerde bu heyetin her hafta bir araya gelmeye başlayacağını ifade etti. HM

Arıman Web reklam
1000
icon
Emin yılmaz 15 Aralık 2020 01:20

Ne olacak her hafta bir araya gelince ? Yapılacak iş dayanıksız yapılar yıkılıp yerine yenisi yapılacak bunları yıkıp vatandaşa evmi yapacaksınız. Bu işler ileride bir gün deprem olunca biz demiştik biz çalışma yapmıştık demek için ön alma çabasıdır. Ev yapılacak ev para para para !. 21 yılda kaç tane konut yaptınız ? Pes

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi