3 Bin Kilometre Öteden Kocatepe’Yi Görmek İçin Geldiler

Videoyu Aç 3 Bin Kilometre Öteden Kocatepe’Yi Görmek İçin Geldiler
A
a

26 Ağustos 1922 Yılında Ülkemizi İşgal Eden Düşmana Karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ve Silah Arkadaşları Tarafından Büyük Taarruzun Başlatıldığı Nokta Olan Kocatepe Zafer Haftasına Sayılı Günler Kala Ziyaretçi Akınını Uğruyor. Dünyanın Değişik Ülkelerinden Kocatepe’Ye Ziyarete Gelen Gurbetçiler Duygu Yüklü Anlar Yaşıyor. (Mehtap Acar)

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 26 Ağustos 1922’de Afyonkarahisar’da Büyük Taarruz’un başlatıldığı nokta olan Kocatepe, Zafer Haftası’na sayılı günler kala ziyaretçi akınını uğruyor.
Zafer Haftası’na sayılı günler kala, Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe’ye 3 bin kilometre öteden Almanya’dan gelen Hülya Uygur Yetişer, her yıl Kocatepe’yi ziyaret ettiğini aktardı. Yetişer, buraya hiç gelmeyen dostlarını ve çocuklarına Kocatepe’yi göstermek ve tarihi anlatmak için geldiklerini aktardı.
Kocatepe’ye bu yıl misafirleriyle geldiklerini söyleyen Yetişer, “Çok güzel bir yer. Kültürümüzü, tarihimizi görmek yaşamak memnun oluyoruz. Çocukları getirip onları buraları göstermek Atatürk’ün büyüklüğünü öngörüsünü görmek çok güzel bir şey. Zaten biz de tek başımıza gelmedik. Ben ilk defa 2019 yılında gelmiştim çocuklarımla. Bu sefer de misafirlerimizi getirdik. Onlara da göstermek istedik” dedi.

“Bu bizim ve çocuklarımız için görsel uygulamalı tarih dersi oluyor”
Yine Kocatepe’ye Almanya’dan gelen Mehtap Acar, ülkenin ne şartlar altında kurtarıldığını görmenin önemli olduğunu vurguladı. Acar, “Arkadaşımın sayesinde geldik. Çünkü kendileri Afyonlu. Biz Isparta’dan geliyoruz ama Almanya’da oturuyoruz. Özellikle Almanya’da çocuklarımıza bu vatanın ne şartlar altında kurtarıldığını bunları görmeleri ve vatanımızın toprağımızın her karışının kıymetini bilmeleri önemli. Bu yüzden çocuklarımızı başta Anıtkabir olmak üzere ülkenin her köşesinde cennet vatanımızı emanet eden insanların savaş verdikleri yerleri görmek gezmek. Bu bizim için çok önemli. Kültürümüzü, tarihimizi öğrenmeleri için. Bu bize ve çocuklarımıza görsel uygulamalı tarih dersi oluyor” diye konuştu.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi