31 ülkeden 300 öğrenci Türkçe öğrenecek

Videoyu Aç 31 ülkeden 300 öğrenci Türkçe öğrenecek
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) iş birliğiyle Yunus Emre Enstitüsü tarafından 31 ülkeden 300 öğrencinin katılımıyla bu yıl 6'ncısı düzenlenen Türkçe Yaz Okulu Programının açılış toplantısı düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunana bir restoranda düzenlenen programda konuşan Vali Güngör Azim Tuna, düzenlenen yaz okulu kapsamında öğrencilerin Eskişehir'i gezeceklerini belirtti.

Programı yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Vali Tuna, "Gelecekte kardeş coğrafyaların birbirine daha yakınlaşmasına bu gençlerimize çok büyük görev düşecektir. Onlar bizim gönül köprülerimiz olacak" dedi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ise ESOGÜ ve TÖMER işbirliğiyle Yunus Emre Enstitüsü tarafından gönderilen öğrencilere ikinci kez yaz okulu düzenlediklerini belirtti. Rektör Gönen, kendi ülkelerinde Türkçeyi başarıyla öğrenmiş, pratik yapmak ve Türkiye’yi daha fazla tanımak isteyen öğrencilere Türk kültürünü tanıtmaya çalışacaklarını ifade etti.  Yaz okulu 22 Ağustos tarihinde sona erecek.(İHA)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi