3600 Ek gösterge 2022’de verilecek

Videoyu Aç 3600 Ek gösterge 2022’de verilecek
A
a

Memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 6. Dönem Toplu Sözleşmesi’nde 15 maddelik ilave kazanımların olduğunu söyleyen Memur Sen İl Temsilcisi İbrahim Akar, “Bizim için önemli olan konulardan biri 3600 ek göstergeydi. 3600 ek göstergenin2022’de verilmek üzere toplu sözleşmeye madde olarak girmesi çok kıymetli” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Memur Sen Eskişehir Temsilcisi İbrahim Akar, memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 6. Dönem Toplu Sözleşmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu sözleşmede önemli kazanımların olduğuna dikkat çeken Akar, daha iyisini elde edene kadar mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.
3600 EK GÖSTERGE MADDELER ARASINDA
3600 ek göstergenin 2022 yılında verilmek üzere toplu sözleşme maddeleri arasına girdiğini belirten Akar, elde ettikleri bazı kazanımları sıraladı. Akar, “Daha önceki dönemlerde 135 lira olan sendikalı kamu çalışanlarına ödenen toplu sözleşme tazminatının 135 liradan 400 liraya çıkarıldığını görüyoruz. Bizim için önemli olan konulardan bir tanesi de 3600 ek gösterge idi. 3600 ek gösterge de 2022 yılında çıkartılmak üzere Meclis’ten bir kanun çıkartılması ve 2022 yılında verilmek üzere toplu sözleşmeye madde olarak girmesi bizim için kıymetli. Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi konuş var ki, bizim taleplerimizin başında geliyordu. Bu konuda da somut bir adımın atılacağı ve 2022 yılında sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi yönünde de bizim için önemlidir.  Hizmet kollarında elde ettiğimiz kazanımlar var ki, bunlar da bizim için kıymetli. Eğitim öğretim hizmet kolu için söylüyorum bunları. Bizim her yıl okullar açılmadan eğitim öğretime hazırlık ödeneği dediğimiz hazırlık ödeneğinin 2022 yılı için 1325 liraya, 2023 yılı için 1400 TL olarak güncellendi” diye konuştu.
15 MADDELİK EK KAZANIM
15 maddelik ilave kazanımların kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Akar, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Belletmen öğretmenlerimize ödenen ilave ek ders ücretleri 2 saatten 4 saate çıkartıldı. Belletmen öğretmenlerimizin haftalık 56 saat olan ücret sınırlaması 64 saate yükseltildi. Yüksek lisans yapmış olan öğretmenlerin ücretlerine yüzde 7, doktora yapmış olanlara ise yüzde 20 artırımlı ödeme alacak şekilde bir kazanım elde edildi. Genel tatil günleri dediğimiz 1 Ocak, 1 Mayıs gibi tarihlerde öğretmenlerin ve idarecilerin ödenmeyen ek ders ücretlerinin bu toplu sözleşmede ödenmesi kazanımlardan bir tanesi. 15 maddelik ilave hizmet koluna dair kazanım var ortada. Bu kazanımların hepsi değerli ve kıymetlidir. Baktığınız zaman mesela bir sınıf öğretmeni ayda 8 saat 20 liralık bir ücretle çarptığınız zaman 160 lira gibi ekstra bir kazanım elde etmiş oldu. Bu kazanımları bir kenara bırakamazdık. Maaş zam oranlarına bunları da eklediğimizde imzalanan toplu sözleşmenin hayırlı uğurlu olmasını ve daha iyisinin elde edilmesi adına mücadelemizi ortaya koyuyoruz. Bizim için en önemli konulardan bir tanesi 3600 ek gösterge. Bu konunun artık kâğıda dökülmesi, imzaya alınması ve toplu sözleşme maddeleri arasında yer alması bizim için önemli. 3600 ek göstergenin 2022’de alınacağına dair vaadi de yazıya dökmüş olduk.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi