50BİN GENCE DOKUNDU

Videoyu Aç 50BİN GENCE  DOKUNDU
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin eğitim, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak 2017 yılının Ekim ayında hizmete açtığı Gençlik Merkezi ile 50 binin üzerinde gencin hayatına dokundu.

2017 yılında gençlere ders çalışabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri modern bir merkez sunan Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Merkezi’nde verdiği ücretsiz hizmetler ve düzenlediği renkli etkinlikler ile gençlerin takdirini topluyor. Açıldığı günden bugüne 50 binin üzerinde gence ücretsiz hizmet veren merkezde 15-35 yaş grubuna hitaben 250’ye yakın kurs, 20 doğa yürüyüşü, 10 fotoğraf gezisi, 16 üretim kampı, 20 seminer ve söyleşi, 25 work-shop, 2 sergi ve 2 konser düzenlendi. Merkezin 80’e yakın gönüllüsü ve 50’ye yakın partneri olduğunu belirten Gençlik Merkezi yetkilileri “Sayın Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in gençlere verdiği değer ve onların ihtiyaçlarına yönelik hizmete sunulan bu merkezde 2 yıldır çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik. Düzenlediğimiz etkinlikler ile bir yandan gençlerin şehri benimseyip, aidiyet duygularını geliştirmeyi amaçlarken, diğer yandan da Eskişehir’in ihtiyaç ve dinamiklerine özgü sosyal projeler üretmelerine, şehir kültürünü anlamaları ve gönüllü çalışmanın önemin kavramalarına destek olduk. Büyük ilgi gören üretim kampı etkinliklerimiz ile Eskişehir’in kırsal mahallelerine giderek üretim yapan köylü hemşehrilerimiz ile gençleri buluşturduk. Orada hem köy hayatını yakından öğrendiler, hem üretime katıldılar, hem de bu sayede köylülerimizin işlerine imece usulü yardımcı oldular” şeklinde görüşlerini bildirdiler.
“ETKİNLİKLERE DEVAM EDECEĞİZ”
Yetkililer bilgilendirme ile ilgili şu şekilde konuştu: “Ayrıca Yazılıkaya, Sakarıbaşı, Çatacık gibi şehrimizin güzelliklerini öğrenci arkadaşlarımıza tanıtmak için gezi programları düzenledik. Alanında uzman kişilerle birlikte düzenlediğimiz seminerler ile gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamaya çalıştık. Tüm bunların yanı sıra gençlerin ihtiyaçlarına yönelik açtığımız 250’ye yakın ücretsiz kurstan 6 binin üzerinde gencimiz faydalandı. Merkezimiz içerisinde bulunan kütüphanemiz 7 gün genç arkadaşlarımıza hizmet veriyor. Onlar bizim için çok kıymetli. Onlardan gelen her fikre, her öneriye, her projeye açığız. Önümüzdeki süreçte de onlarla birlikte birbirinden güzel etkinliklere imza atacağız.” Gençlerin hem sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışan merkez, haftanın 6 günü sabah 8.30 ile akşam 21.00 arası, Pazar günleri ise sabah 8.30 ile 18.00 arasında Şair Fuzuli Caddesi Halk Bankası üzerinde hizmet vermeyi sürdürüyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi