60 Milyon Lira Nakit Kredi

Videoyu Aç 60 Milyon Lira  Nakit Kredi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda belediyenin yatırım ve cari harcamalarda kullanılmak üzere 10 yıl vade ile 60 milyon lira nakit kredi çekmesine karar verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı Yılmaz Büyükerşen’in mazeretli olması sebebiyle Mustafa Önder başkanlığında toplandı. Toplantıda gündeme gelen 20 madde, komisyonlardan geldiği şekilde oy birliği ile kabul edildi.
 
Ak Parti'den Karşı Oy
Meclis toplantısında gündeme gelen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ve belediyenin ortak olduğu şirketlerin yatırım ve cari harcamalarında kullanılmak üzere yurt içi bankalardan kredi kullanması ile ilgili maddeye AK Parti'li meclis üyeleri ret oyu vereceklerini ifade etti. Karşı oy gerekçelerini açıklayan AK Parti Meclis Üyesi Orhan Durmuş, "Öncelikle belediyenin borçlanmasının şirketleri kapsıyor olmasını doğru bulmuyoruz. Şirketlerin meclis denetimine tabi olmamasından dolayı kredi aktarımı doğru değil. Kredi cari harcamalara kullanılacak. Yatırım için kullanılacak olsa destek verirdik. Belediyenin 773 milyon lira iptal edilen ödeneği vardı. İptal edilen ödeneğin diğer cari harcamalara kullanılabilirdi. Bu tür cari harcamalar için kullanılacak kredilerin 10 yıl vadelendirilmesi doğru değil. En azından görev süresi boyunca, bir dahaki yerel seçime kadar vadelendirilmesi siyasi açıdan da daha doğru ve etik olacaktır" diye konuştu. Durmuş'un konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi'nin azami 120 ay, 10 yıl vade ile 60 milyon lira borçlanmasını içeren madde oy çokluğuyla kabul edildi. Meltem Karakaş Kaya
 

 
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi