70 HEKTAR KÜLE DÖNDÜ!

Videoyu Aç 70 HEKTAR KÜLE DÖNDÜ!
A
a

Mihalgazi ilçesinde, yanan bir otomobilden alevlerin yol kenarındaki ormanlık alana sıçramasıyla çıkan yangın söndürüldü.


Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mihalgazi ilçesinde 24 Eylül'de meydana gelen orman yangını, ekiplerimizin üstün gayretleri ile kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Yangının kontrol altına alınmasında emeği geçen mesai arkadaşlarımı tebrik ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.
SOĞUTMA ÇALIŞMASI
Yangına, Eskişehir, Bursa ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerce müdahale edildi. Gece saatlerinde kontrol altına alınan yangın bölgesinde 2 helikopter ve 1 uçak soğutma çalışması yaptı. Ekiplerin çalışmasıyla söndürülen yangında 70 hektar kızılçam ormanı ile orman bitki örtüsünün yandı.
YARALAR SARILACAK
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, yangına müdahalede emeği geçenlere teşekkür etti. Çok sarp bir yerde çıkan yangını kısa sürede söndürdüklerini vurgulayan Temel, “Yer ekiplerimizin yanı sıra hava araçları çok etkili oldu. Şimdi yapmamız gereken yaraları en kısa sürede sarmaktır. Önce yanan alanın net ölçümünü yapacağız, sonra yanan ağaçları sahadan çıkarıp tekrar fidan dikmek için toprağı işleyeceğiz. İnşallah ilkbaharda da yeniden ağaçlandıracağız” dedi. AA-İHA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi