75 yaşındaki babaannenin torunları için verdiği örnek mücadele

Videoyu Aç 75 yaşındaki babaannenin torunları için verdiği örnek mücadele
A
a

Eskişehir’de yaşayan 75 yaşındaki Şerife Saygı, yaşları 12 olan doğuştan engelli 2 torunu için her gün sokaklarda oyuncak, peçete ve benzeri ürünler satıyor. Adeta torunları için yaşayan yaşlı kadın mücadelesi ile herkese örnek oluyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de Emek Mahallesi Çetin Sokak'ta yaşayan Şerife Saygı, gece gündüz demeden çalışıp engelli çocuklarının yeme, içme ve diğer ihtiyaçlarını karşılıyor. Fiziksel engelli olan 12 yaşındaki Zeynep ve Yakup, zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Babaanne Saygı torunlarına bakmak için küçük tezgâh açıp satış yapması ise vatandaşlar tarafından takdir topluyor. Sokaklarda sattığı ürünlerden kazandığı parayla evde bakıma ihtiyacı olan torunlarını hayata tutmaya çalışıyor. Sokaklarda açtığı ufak tezgâh ile kazandığı parayla 2 engelli çocuğuna bakmaya çalıştığını vurgulayan Saygı, torunlarının fiziksel engeli olmasının sebebini oğlu ve gelinin de kan uyuşmazlığından dolayı kaynaklandığını belirtti.

“Hurda veya ufak ürünleri satarak torunlarıma bakıyorum”
Çocuklarının engelli ve sürekli bakıma muhtaç olması nedeniyle yaşlı olduğu için bir işte çalışamadığını bu nedenle de kağıt toplayarak ailesinin geçimini ve çocuklarının bakımını sağlamaya çalıştığını dile getiren Saygı, şunları kaydetti:
"Çocukların bütün bakımlarını ben ve annesi yapıyoruz. Sabahtan kalkıp hurda ve tezgâh açıp satış yapıyorum. Yaşlıyım elimden bu kadar geliyor. Torunlarımın fiziksel engelli olmasının nedeni oğlum ve gelinimdeki kan uyuşmazlığından kaynaklanıyor. Her gün şükrediyorum çünkü bu Allah’ın imtihanıdır. Onları çok seviyorum."
Arıman Web reklam
1000
icon
ZEYNEP 13 Ağustos 2021 15:58

HABER DOĞRU HABERDİR. GERÇEKTEN YARDIMA MUHTAÇTIR.TEYZEYE YARDIM ETMEK İSTEYEN OLURSA BULUNDUĞU YER CİVİL BEBEK MAĞAZASI KARŞISIDIR.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi