750 HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ

Videoyu Aç 750 HAYVAN TEDAVİ EDİLDİ
A
a

Eskişehir Hayvanat Bahçesi, 4 yılda 750’ye yakın yaban hayvanını da tedavi ederek yaban hayatına büyük bir destek verdi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkilileri ile vatandaşların doğada yaralı veya hasta olarak bulduğu yaban hayvanları, Hayvanat Bahçesi’ne teslim edilerek tedavi edilmeleri sağlanıyor. Alanında uzman veterinerler tarafından tedavileri tamamlanan yaban hayvanları, daha sonra bulundukları alana tekrar bırakılıyor.

DOĞAYA BIRAKILDILAR

Sürüngen, memeli ve kanatlı 750’den fazla hayvanı tedavi ettiklerini belirten Hayvanat Bahçesi yetkilileri, son olarak vatandaşlar tarafından bulunan yavru geyiklerin gerekli beslenme ve bakımları tamamlandıktan sonra Çatacık Kızıl Geyik Gen İstasyonu'nda doğaya tekrar bırakıldığını ifade etti.

ANNELERİ BULAMIYOR

Vatandaşların iyi niyetle fakat bilgi eksikliğinden dolayı bu yavruları doğadan kopardıklarını belirten Hayvanat Bahçesi yetkilileri, “Daha önce bu konuda yaptığımız farkındalık çalışmasına rağmen yavru yaban hayvanlarına zarar gelir düşüncesiyle vatandaşlar tarafından doğadan koparılarak Hayvanat Bahçemize yaban hayvanları getiriliyor. Ancak vatandaşlarımız bilmiyorlar ki bu yavruların anneleri mutlaka yakın bir yerde onlara besin arayışı içerisinde ve döndüğünde onları bulamıyor” dedi.

YANLARINA YAKLAŞMAYIN

“Bunun daha kötüsü ise günlerce Bahçemizde elle ve özenle beslediğimiz bu yavrular doğaya döndüklerinde büyük zorluklar yaşıyorlar” diyen yetkililer, “O yüzden lütfen doğada bulduğunuz yavruları rahatsız etmeyiniz ve yanlarına yaklaşmayınız. Biz Hayvanat Bahçesi olarak yaralı yaban hayvanlarını tedavi etmeye imkanlarımız ve olanaklarımız ölçüsünde her zaman hazırız!” diyerek 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü öncesinde 3 yavru geyiğin bakımlarını yaparak doğaya bırakmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi