90 Bin Öğrenci Telafide Var

Videoyu Aç 90 Bin Öğrenci Telafide Var
A
a

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ‘Telafide ben de varım’ etkinliklerinden Eskişehir’de yaklaşık 300 okulda 90 bin öğrencinin yararlandığını ifade etti. Cırıt, müracaatların da günden güne arttığını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde başlayan ‘Telafide ben de varım’ etkinlikleri Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın katılımıyla 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulu’nda başladı. Öğrenci ve öğretmenlerin çeşitli etkinlikler yaptığı telafi eğitimleri kapsamında, okulda bulunan öğrenciler resim yaptı ve kitap okudu.

Veliler için de kurslar var
‘Telafide ben de varım’ etkinliklerinden Eskişehir’de yaklaşık 300 okulda 90 bin öğrencinin yararlandığını ifade eden Hakan Cırıt, “Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’mızın ‘Telafide bende varım’ etkinlikleri tüm okullarımızda başlamış durumda. Bu ‘Telafide bende varım’ etkinliğimizin içerisine ilkokul ve ortaokullarımız girmektedir. Çocuklarımızın sosyal anlamda gelişmelerini sağlamak, 14 ay ayrı kaldıkları okul ve arkadaş çevresinden tekrar onlarla buluşturmak, okuluyla buluşturmak, arkadaşlarıyla buluşturmak için bu etkinliğimizi Bakanlığımızın koordinesinde yürütmekteyiz. Bunun birçok ayrıntısı var aslında ‘Telafinde bende varım’ etkinliğinin. Örneğin çocuklarımız tatile gittiklerinde yine o tatile gittikleri okulun etkinliklerine çok rahat katılabilecekler. Bunun yanında öğretmen arkadaşlarımız kendi okullarında bu etkinliklere rehberlik edebilecekler. Çocuklarımızı yönlendirebilecekler. Şu anda Eskişehir’de 90 bin öğrenci bu etkinlikten faydalanmakta ve müracaatlarımız da günden güne artmakta. Sadece öğrencilerimize değil velilerimize de halk eğitim merkezi aracılığıyla da hizmet vermekteyiz. Çocuklarımız yine velileriyle beraber geldiklerinde okullarımızda velilerimize yönelik hizmet içi eğitimler de açılmakta. Anne-baba okulundan tutun da resim kurslarından, müzik kurslarına aklınıza ne gelirse birçok kursumuzu velilerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız” diye konuştu. Meltem Karakaş Kaya

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği - İYİ Parti
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi