AÇIKLAMA YAPILSIN

Videoyu Aç AÇIKLAMA YAPILSIN
A
a

AK Parti İl Başkanlığınca, Büyükşehir Belediyesince işletilen Kalabak suyunun dağıtımında damacana yetersizliğinden kaynaklanan sorunla ilgili açıklama yapıldı.


İl Başkanı Zihni Çalışkan’ın 17 Ağustos'ta sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşıma yer verilen açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in sorun hakkında kamuoyunu bilgilendirmesi istendi.
SUSUZ BIRAKAMAZSINIZ
Çalışkan’ın, konuya ilişkin uyarılarda bulunup sorumlulardan cevap beklediği hatırlatılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: “Eskişehir’de musluktan akan su içilebilir hale getirilseydi damacana sektörüne halkın cebinden bu kadar paraların harcanması gerekmeyeceği gibi tüm Eskişehirlilerin yıllarca sağlığı ile oynandığının ortaya çıktığı ve artık ülke gündemine taşınan Kalabak Suyu krizi ile de karşılaşılmazdı. Yıllardır Eskişehir halkını damacanalar ile sağlanan Kalabak Suyunu içmeye muhtaç edenlerin ayrıca kullanım süresi yıllar önce biten damacanaları kullandırarak tüm Eskişehir halkının sağlığını tehlikeye attıkları tespit edilmiştir. Hiç kimsenin Eskişehir’i susuz bırakmaya hakkı yoktur."
ACİLEN BİLGİLENDİRİLMELİ
Açıklamada şunlar kaydedildi: “(Büyükerşen'in) Başkanı olduğu ESKİ'nin genel kurulunda içme suyuna 1 yıl içinde yüzde 82 oranda yapılan fahiş zam yapma kararının en önemli gerekçelerinden olan yeni damacana alımlarının neden yapılmadığı ile en son hangi tarihte yeni damacana alındığının, süresi geçen ve insan sağlığını tehlikeye sokan kaç damacananın tespit edildiği ile bunların tamamının toplatılıp imha edilmiş olup olmadığının ivedi bir şekilde cevaplanması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen tarafından tüm Eskişehirliler acilen bilgilendirilmelidir. Konu ve Valilik soruşturması yakın takibimizde olup, basın savcılığı vasıtasıyla Büyükşehir Belediye Başkanı ve yöneticileri ile ESKİ Genel Müdürü ve yöneticileri hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç ihbarında bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.” AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi