ACILARIMIZI PAYLAŞIYORUZ

Videoyu Aç ACILARIMIZI PAYLAŞIYORUZ
A
a

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, yıkıcı depremin ardından yaraların sarılmaya çalışıldığı İzmir’e gitti. Başkan Ataç, “Eskişehirliler olarak İzmirli vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

İzmir temasları kapsamında Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal ile bir araya gelen Başkan Ataç, İzmir’deki son durum hakkında bilgiler aldı. Başkan Ataç ayrıca bölgede sıcak yemek desteği sağlayan Tepebaşı Belediyesi ekiplerini de ziyaret etti.
ACIYI GETİRDİ
Başkan Ataç, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda kurulan çadır kentte bulunan vatandaşları da CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Sedredil Coşkuner’in eşliğinde ziyaret etti. Başkan Ataç, zor zamanlarda birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu ifade ederken, “Çadırların arasında vakit geçiren çocuklarımızın gözlerinde umudu görme şansımız oldu. Tüm çabamız onlara daha yaşanabilir bir ülke bırakmak için. Tepebaşı Belediyemizin ekipleri de depremin hemen ardından, pazar günü itibari ile Karşıyaka Belediyesi’nin şantiyesinde çalışmalarına devam ediyor. Günde yaklaşık 2 bin kişilik yemek hazırlayarak, çadır alanlarında dağıtımını yapıyoruz. Deprem birçok acıyı da beraberinde getirdi” diye konuştu.
DERS ALMAMIŞIZ
“Deprem ne yazık ki Türkiye’nin gerçeği. Ancak deprem öldürmez, kötü yapılar öldürür” diyen Başkan Ataç, “Devletin, bakanlıkların, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin, müdürlüklerin tüm imkanları kullanılmalı, yasalar çıkarılarak ve gerekli adımlar derhal atılmalı. Yaşanan acılardan gereken dersleri çıkarmalıyız. 1999 depreminde 20 bine yakın can kaybı, milyonlarca liralık zarar oldu. Demek ki o depremden dahi ders çıkarmamışız. Hükümetin 6.6 dediği ama 7 gerçeğinin olduğu bir bölgede ziyaretler yaptım. Üç binin üzerinde hasarlı bina ihbarı yapıldığı ifade ediliyor, evlerini boşaltamayan insanlarımız var. Başlarını sokacak evleri olmayan insanlarımız var. Belediyelerimiz de şefkatle el uzatarak insanımızın sıkıntılarını paylaşıyor” ifadelerini kullandı.
ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN
Başkan Ataç, sözlerine şu şekilde devam etti: “Zor zamanlarda birlik ve beraberlik çok önemli, buna hepimizin destek olması lazım. Belediyelerin bütçeleri ile bu işler çözülmez, devlet desteği kesinlikle şart. Diliyorum benzer bir şey daha yaşamayız. Tüm Türkiye’nin dayanışmasını görmek de güzel bir duygu, Eskişehirliler olarak bizim de çorbada tuzumuz var, İzmirli vatandaşlarımızın yanındayız. Depremde yaşamını yitiren canlarımıza da rahmet diliyorum. Fedakarca görev yaparak enkaz altındaki canları gün ışığına çıkaran arama ve kurtarma görevlilerimize de minnettarız.”
KOORDİNELİ ÇALIŞMA
Depremin ardından İzmir’e giderek depremzedelerin yanında yer alan CHP Milletvekili Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü de Tepebaşı Belediyesi ekiplerini ziyaret ederek, gösterdikleri özverili çalışmalar için teşekkür etti. Çakırözer ve Süllü, “İzmir Depremi’nin yaralarının sarılması için belediyelerimiz dayanışma içinde çalışmalarına devam ediyor. Tepebaşı Belediyemiz depremde yaklaşık bin evin hasar gördüğü Karşıyaka’da belediye ile koordineli olarak, depremzedelerin erzak ihtiyaçlarını karşılayarak sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdi” diye konuştu. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi