ADALETE ENGEL OLMAYIN!

Videoyu Aç ADALETE ENGEL OLMAYIN!
A
a

KESK, DİSK, EBTO, TMMOB adına açıklamalarda bulunan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, Ankara’ya yürüyen Baro Başkanlarının polis tarafından engellenmesine tepki gösterdi. Aykanat, “Meslek örgütlerinin kanunlarında yapılmak istenen değişikliklerden derhal vazgeçilmelidir” dedi.

KESK, DİSK, EBTO, TMMOB temsilcileri, iktidar tarafından meslek kanunlarında yapılmak istenen değişikliklere karşı çıkmak için Ankara’ya yürüyen Baro Başkanlarının polis tarafından engellenmesine tepki gösterdi.
KINIYORUZ
Platformlar adına açıklamalarda bulunan TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, “Baro Başkanlarının polis zoruyla engellenerek şehir girişinde alıkonulmalarını kınıyoruz” dedi. Anayasaya göre herkesin önceden izin almadan, barışçıl toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahip olduğunu vurgulayan Aykanat, “Bağımsız yargı ve adalet bir gün mutlaka gerekebilir. Hukuksuz şekilde Baro Başkanlarını ablukaya alanlara da, aldıranlara da, bizlere de, sizlere de. Bunu sağlayacak bağımsız baro yapısını ortadan kaldıracak şekilde yapılmak istenen çoklu baro yapısı ve seçim sistemlerinde yapılmak istenen değişiklik çabalarından, TMMOB gibi diğer akademik meslek örgütlerinin kanunlarında yapılmak istenen değişikliklerden derhal vazgeçilmelidir” diye konuştu.
YANLARINDAYIZ
Aykanat sözlerini şöyle sürdürdü: “İnsan hak ve özgürlüklerini keyfi biçimde sınırlandırmaya yönelik baskıcı uygulamalara derhal son verilmelidir. Bizler de bu ülkenin daha aydınlık, daha demokratik ve daha adaletli yarınlarının ümit edenler olarak Baro Başkanlarının maruz kaldığı bu muameleyi kınıyor, bu haklı mücadelelerinde yanlarında olduğumuzu ve onlara her türlü destek için hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi