ADD’DEN SUÇ DUYURUSU

Videoyu Aç ADD’DEN SUÇ DUYURUSU
A
a

‘Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmesi, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesi’ gerekçesiyle Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Şubesi Başkan ve Üyeleri, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ADD Şube Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Kerman’a CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, ÇYDD Şube Başkanı Sevgi Akmen de eşlik etti.
İZİN VERİLMEDİ
Suç duyurusundan önce Adliye önünde basın açıklaması yapmak isteyen ADD Şube Başkanı Kerman’a güvenlik güçleri izin vermedi. Kerman, daha sonra Adliyeye girdi. Suç duyurusunda ise Ali Erbaş’ın Ayasofya Camisinde 86 yıl sonra kılınan ilk Cuma Namazı öncesi verdiği hutbede kullandığı ‘Bizim inancımızda vakıf malı kutsaldır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar’ ifadelerine vurgu yapıldı.
MEYDAN OKUMA
Suç duyurusunda şu ifadeler yer aldı: “İstanbul’u düşman işgalinden kurtararak ikinci kez fetheden Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamak ve anmadığı gibi lanet okumak nasıl bir zihniyettir? Erbaş’ın söylemleri, Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, çağdaş kazanımlara, laik ve demokratik cumhuriyete açıkça meydan okumaktır.” HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi