Adil zam yapılmalı

Videoyu Aç Adil zam yapılmalı
A
a

Sadece hekimlere yapılacak olan maaş zammıyla ilgili açıklama yapan SES Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Umut Özge Yılmaz, “Bir düzenleme yapılacaksa ekibin her bireyi için adil bir şekilde yapılmalıdır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Pratisyen hekim maaşlarına 2 bin 500 TL, diş hekimleri de dahil olmak üzere uzman hekim maaşlarına 5 bin TL ek gösterge zammı öngören düzenleme, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.SES üyeleri de konuyla ilgili Yunusemre Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı. Söz konusu zammın sağlık çalışanları arasında iş barışını bozacağını söyleyen SES Eskişehir Şube Yönetim Kurulu Üyesi özge Umut Yılmaz, sağlık çalışanlarının tamamının pandemi döneminde fedakarca çalıştığını, bu nedenle zammın ayrım yapılmaksızın sağlık çalışanlarının tamamına yapılması gerektiğini ifade etti.
SAĞLIK EKİP İŞİDİR
Sağlığın ekip işi olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Ekibin her bireyi için insanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz. Bir düzenleme yapılacaksa ekibin her bireyi için adil bir şekilde yapılmalıdır. Ekip arasında derin uçurumlar yaratacak düzenlemeler yapılmamalıdır. İş barışını bozan bu tarz ayrımcı düzenlemeler sağlık alanındaki sorunları çözmek bir yana, daha da derinleştirmektedir. Buradan Sağlık Bakanı’na, hükümete ve TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partilere sesleniyoruz. Tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin emekliliğe yansıyacak temel ücretleri yoksulluk sınırı üzerine çıkarılsın.  Yıllardır sözü verilen ek gösterge 3600’den başlayarak kademeli olarak 7200’e kadar tüm sağlık emekçilerine uygulansın. Sağlık Bakanı’nın açıklamasında yer alan hekimlere yönelik maaş artışı ayrım gözetilmeksizin tüm sağlık emekçileri için uygulansın” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir