Afad Farkındalık Eğitim Çadırı Kuruldu

Videoyu Aç Afad Farkındalık Eğitim Çadırı Kuruldu
A
a

Afad Farkındalık Eğitim Çadırı Kuruldu

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İçişleri Bakanlığınca 2021 yılının "Afet Eğitim Yılı" ilan edilmesi nedeniyle eğitim faaliyetleri kapsamında Cumhuriyet Meydanına AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı kuruldu.
Vali Bilal Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse ile birlikte ‘Afet Eğitim Yılı Faaliyetleri’ kapsamında oluşturulan AFAD Farkındalık Eğitim Çadırı’nı ziyaret ederek, İl Afet ve Acil Durum Müdür Vekili İrfan Demirçelik’ten faaliyetler hakkında bilgi aldı.
İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce, kamuoyunda afetlere karşı farkındalık oluşturmak üzere kurulan çadırda incelemede bulunan Vali Şentürk, "İçişleri Bakanlığınca 2021 Yılının "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edilmesi nedeniyle ilimizde de "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmıştır. AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşların işbirliğinde ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de afet eğitimleri verilmektedir. Bu kapsamda, toplumda afetlere karşı farkındalık oluşturmak üzere kurulan çadırda da vatandaşlarımıza bilinçlendirme yapılıyor. Olası bir afet anında toplumun bilinçli olarak nasıl hareket etmesi gerektiği can ve mal kayıplarının en az seviyede yaşanması açısından çok önemlidir. Allah afet göstermesin" dedi.
AFAD kurtarma aracını ve ekipmanlarını da inceleyen Vali Şentürk, alanda hazır bulunan gönüllü sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle ve eğitim çadırını gezen öğrencilerle bir süre sohbet etti.
"Afet Risklerine Karşı Hep Birlikte" sloganıyla, hafta içi her gün 09.30-18.00 saatlerinde ziyarete açık olan Afet Eğitim Çadırında vatandaşlara, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli, AFAD Gönüllüleri ve Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları üyeleri tarafından afet farkındalık eğitimleri, gönüllülük sistemi bilgilendirmeleri, sinevizyon gösterileri ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi