Afyonkarahisar’Da ‘Gerçekliğin Doğru Algılanması’ Projesi Gerçekleştirildi

Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da ‘Gerçekliğin Doğru Algılanması’ Projesi Gerçekleştirildi
A
a

Afyonkarahisar Ahi Evran Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Koordinatörlüğünü Yürütmekte Olduğu Gerçekliğin Doğru Algılanması (Ka229 Rightful Perception Of Reality) İsimli Projenin İspanya’Da Yapılması Planlanan Etkinlikleri Covid-19 Nedeniyle Online Olarak Gerçekleştirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde yürütülen Gerçekliğin Doğru Algılanması (KA229 Rightful Perception of Reality) isimli projenin İspanya’da yapılması planlanan etkinlikleri Covid-19 nedeniyle online olarak gerçekleştirildi.
Yapılan sanal eğitim ve faaliyetlerde okulun proje ortakları Yunanistan, İtalya, Portekiz ve İspanya’dan 105 öğretmen ve öğrenci katıldı. Proje faaliyetleri ortakların ülkelerini, şehirlerini, okullarını ve kendilerini İngilizce olarak tanıtmaları ile başladı. Öğrenciler etkinlikler boyunca ülkelerinde ulusal ve bölgesel düzeyde çalışmalar yapan dernekleri ve faaliyetlerini tanıtarak çevre kirliği, hayvan hakları, kadına şiddet, göçmen sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Katılımcılar farklı kültürlerden akranları ve meslektaşları ile iş birliği yaparak, evrensel sorunlara çözüm önerileri bulmaya çalıştı.
Proje Koordinatörü İngilizce Öğretmeni Yonca Öztürk yaptığı açıklamada, projenin öğrencilere gelişim açısından büyük katkısı olduğunu söyledi. Öğrencilerin proje kapsamında kendi aralarında fikir alış verişinde bulunduğunu ifade eden Öztürk, projenin son hareketliliğin Nisan ayında Portekiz’in ev sahipliğinde yapılması planlandığının bilgisini verdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi