Afyonkarahisar’Da Büyükbaş Hayvan Üreticileri Yem Fiyatlarından Dertli

Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Büyükbaş Hayvan Üreticileri Yem Fiyatlarından Dertli
A
a

Büyükbaş Hayvan Üreticisi Mahmut Özoğul, "Yem Piyasası Adeta Uçuyor, Mallarımızı Satamıyoruz Doğru Düzgün. Büyükbaş Hayvanlar 4 Bin Lira 7 Bin Lira Arasında Geçiyor. Yem Fiyatları Pahalı Olduğu İçin Kepeğin Kilosu 1.5 Lira, Arpanın Kilosu 1.5 Lira, Yemin Kilosu İse 2 Lira Olduğu İçin Millet Malını Satmak Mecburiyetinde Kalıyor" Dedi.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesindeki Canlı Hayvan Pazarında büyükbaş hayvanlarını satış yapmak için getiren üreticiler, yem fiyatlarından şikayetçi.
Pazarda 2-3 aydır hareketsizlik yaşandığını belirten büyükbaş hayvan üreticileri, yem fiyatlarının yükselmesi sebebi ile eski kazançlarını şuanda mum gibi aradıklarını belirtti. Sabah erken saatlerde satış yapmak için pazara gelen üreticiler, büyükbaş hayvanların fiyatının 4 bin ile 7 bin lira arasında değiştiğini belirtti.
Büyükbaş hayvan üreticisi Mahmut Özoğul, ’’Yem piyasası adeta uçuyor, mallarımızı satamıyoruz doğru düzgün. Büyükbaş hayvanlar 4 bin lira 7 bin lira arasında geçiyor. Yem fiyatları pahalı olduğu için kepeğin kilosu 1.5 lira, arpanın kilosu 1.5 lira, yemin kilosu ise 2 lira olduğu için millet malını satmak mecburiyetinde kalıyor’’ dedi.
Diğer üretici Erkan Tınaztepe ise, ’’Burası Afyon’un Şuhut ilçesi. Ege’nin en büyük pazarlarından bir tanesi. Bu pazarda her çeşit hayvanı bulmak mevcut. Pazarlarımız hesaplı, simentelinden, mandafonundan, melezinden hepsinden de bulunur. Dışarıdan vatandaşlarımızın gelmesini bekliyoruz. Büyükbaş hayvanlarda 150 kilo hayvan 3.5 milyar lira. Kuyruk danalarda besiye girecek danalar 4 bin liradan başlıyor. Bu söylediğim hayvanlar simentel’’ ifadelerine yer verdi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi