Afyonkarahisar’Da İki Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlaması Başladı

Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da İki Günlük Sokağa Çıkma Kısıtlaması Başladı
A
a

Afyonkarahisar’Da Tüm Yurtta Olduğu Gibi Koronavirüs (Covid-19) Kapsamında Uygulanan Hafta Sonu Sokağa Çıkma Uygulaması 21.00 İtibariyle Başladı. Polis Ekipleri Kısıtlamanın Başladığı Andan İtibaren Halen Seyir Halinde Bulunan Araçları Kontrol Ederken Meydan Ve Sokaklar İse Sessizliğe Büründü.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da tüm yurtta olduğu gibi korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma uygulaması 21.00 itibariyle başladı. Polis ekipleri kısıtlamanın başladığı andan itibaren seyir halinde bulunan araçları kontrol ederken meydan ve sokaklar ise sessizliğe büründü.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Kısıtlamanın başlaması ile birlikte kent genelinde polis ve jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Kısıtlama kararının uygulanması için kent merkezinde polis ekipleri devriye gezmeye başlarken bazı ekipler ise işlek cadde ve sokaklarda nöbet tuttu. Kısıtlama kararı ile birlikte kentin en sakin hali ise havadan drone ile görüntülendi.

Kısıtlama kararında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede belirtilen şartları taşıyanların ve görevli olanların sokağa çıkmasına izin verildi. Öte yandan polis ekipleri kısıtlamanın başladığı saatten itibaren halen araçları ile seyir halinde bulunan vatandaşları uyarırken işyerlerinden evlerine gitmeye çalışan kişilerin izin belgeleri kontrol edildi. Ekipler sokağa çıkma yasağı uygulamasının yanında trafik denetimlerini de sürdürdü. Sefer sonrası evine gitmekte olan bir dolmuş şoförü ekipler tarafından durdurularak aracından ses geldiğini ve bunu kontrol etmesini istedi.
Afyonkarahisa’da 56 saat sürecek kısıtlama pazartesi saat 05.00 itibariyle sona erecek.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi