Alpata Eskişehir logo sağı

Afyonkarahisar’Da Kaçak Balık Avcılığıyla Mücadele Sürüyor

Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Kaçak Balık Avcılığıyla Mücadele Sürüyor
A
a

Afyonkarahisar’Da 2021 Yılının İlk 3 Ayında İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü Ekipleri Koordinesinde Yapılan Denetimlerde 7 Bin Metre Kaçak Balık Ağına El Konularak İmha Edildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’da 2021 yılının ilk 3 ayında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri koordinesinde yapılan denetimlerde 7 bin metre kaçak balık ağına el konularak imha edildi.
İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, Çay, Sultandağı ve Bolvadin İlçe Müdürlüklerinde görevli su ürünleri denetim ekipleri tarafından kaçak balık avcılığının önüne geçilmesi amacıyla denetimlerin hızla devam ettiğini vurguladı. Acar, “2020 yılında Göl ve Göletlerde yapılan 436 kontrol ve denetimde; 902 pinter, 498 adet (49 bin 800 m) ağa el konuldu. Yasak dönemde yer ve zaman yasaklarına aykırılıktan 33 adet idari para cezası kararı uygulanmıştır.
2021 yılının ilk 3 ayında ise yaklaşık 7 bin metre kaçak balık ağına el konularak imha edilmiştir. Unutulmamalıdır ki av yasaklarına uyulması sürdürülebilir su ürünleri avcılığı için büyük önem arz etmektedir. Balıkların üreme dönemine girdiği bu dönemde av yasaklarına uyalım ve gelecek nesillere de sağlıklı ekosistem bırakalım” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi