Afyonkarahisar’ın Rengarenk Tarihi Konakları Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor

Videoyu Aç Afyonkarahisar’ın Rengarenk Tarihi Konakları Görenleri Kendine Hayran Bırakıyor
A
a

Karahisar Kalesi’nin Çevresinde Bulunan Afyonkarahisar’ın Rengarenk Tarihi Konakları, Yediden Yetmişe Herkesin İlgisini Çekerken Her Gün Yüzlerce Yerli Ve Yabancı Turist Bu Evleri Gezerek Fotoğraf Çektiriyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Karahisar Kalesi’nin çevresinde bulunan Afyonkarahisar’ın rengarenk tarihi konakları, yediden yetmişe herkesin ilgisini çekerken her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist bu sokakları gezerek fotoğraf çektiriyor.
Afyonkrahisar’da bulunan ve asırlardır halen dimdik ayakta duran ahşap tarihi konaklar görenleri kendine hayran bırakıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından aslına uygun olarak restore edilerek turizme kazandırılan tarihi konaklar halen daha geçmişin izlerini taşıyor.
Osmanlı döneminin ahşap oyma sanatı ile saman kum ve topraktan oluşan özel bir harç ile sıvanarak bugün rengarenk bir görünüme bürünen tarihi evlerde bir yandan bölge halkı yaşamını sürdürürken diğer yandan da bölgeye ziyarete gelen turistlerin uğrak yeri olmaya devam ediyor.
Afyonkarahisar’da 2017 yılından bu yana 130 tarihi konak restore edilirken, çalışmalar halen daha devam ediyor.
Tarihi konakları görünce hayran kaldıklarını belirten ki arkadaş, kalenin eteklerinde rengarenk evleri görünce hemen telefonlarına sarılıp fotoğraf çektiklerini söylediler.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi