Afyonkarahisarlı Genç Almanya’Da Aşı Kampanyasına Gönüllü Destek Veriyor

Videoyu Aç Afyonkarahisarlı Genç Almanya’Da Aşı Kampanyasına Gönüllü Destek Veriyor
A
a

Afyonkarahisar’In Sandıklı İlçesi Reşadiye Köyünden Yaklaşık 20 Yıl Önce Almanya’Nın Rasttatt Şehrine Giden Orada Yaşayan Ünlü Ailesinin 16 Yaşındaki Çocuğu Rastat Belediyesi Tarafından Korona Virüs Aşısına Kampanyasına Destek Vermek Amacıyla Billboardlara Verdiği İlanlar İçin Gönüllü Çalışmaya Başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesi Reşadiye köyünden yaklaşık 20 yıl önce Almanya’nın Rasttatt şehrine giden orada yaşayan Ünlü ailesinin 16 yaşındaki çocuğu Rastat Belediyesi tarafından korona virüs aşısına kampanyasına destek vermek amacıyla billboardlara verdiği ilanlar için gönüllü çalışmaya başladı.
Rasttat’da yaşayan gurbetçi işçi Metin Ünlü’nün üç çocuğundan en küçüğü olan 16 yaşındaki Kenen Ünlü, Rastttat Belediyesi Gençlik Kolları’nda görev yapıyor. Kenen Ünlü, kampanyaya deste verdiği için kendisi gurur duyduğunu ifade ederek, “Ben gurbetçi bir ailenin çocuğuyum, belediyenin daveti üzerine Covit-19 aşı kampanyasına destek olmak için çalışmalara katılıyorum ve öğrenciyim. Afişlerle Hem Alman vatandaşlara hem de gurbetçi Türk vatandaşlarına aşının faydalarını anlatıyoruz, Almanya’da ağabeylerimiz, ablalarımız önemli görevler almışlar, bizde olarak çalışmak dışında Almanya’da hem siyasette hem ticarette başarılı olmak istiyoruz. Almanya’da bana kendimi ifade etme fırsatını verdiği için İhlas Haber Ajansı’na (İHA) teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi