AĞIR CEZADA YARGILANACAK

Videoyu Aç AĞIR CEZADA YARGILANACAK
A
a

Boşanma aşamasındaki eşi Öznur Sazlar’ı15 yerinden bıçaklaması sonucu tutuklanan sanık Harun Sazlar’ın davası, ‘kasten öldürme’ suçundan ağır ceza mahkemesinde görülecek. Duruşma sonrası konuşan Öznur Sazlar, “Umarım bundan sonra adalet herkese tecelli eder” dedi.

Eskişehir 7. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanık Harun Sazlar İstanbul Metris Cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Müşteki Öznur Sazlar ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmayı, CHP Milletvekili Jale Nur Süllü de izledi.

REDDETTİ
Sanık Sazlar, savunmasında, önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, “Olay bir anda gelişti. Olay günü eşim beni çocuğumdan uzak tutar davranışlar sergiledi, sürekli beni mutfakta tutmaya çalışıyordu. Kapıya çıktığı esnada eşime çocuğun düzgün yatmadığını da söyledim. Eşim bana tuzak kurdu. Çocuğa ilaç içirip beni polise şikayet edecekti. O esnada mutfağın yanındayım, kendimden geçmişim, elimdeki bıçak toplu iğne gibi bir şeydi. Eşime acı verecek davranışta bulunmak istemedim, öldürme kastım yoktu” diye konuştu.

ENDİŞELİYDİM
Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, gelen Adli Tıp Kurumu raporunda sanık Harun Sazlar’ın eşini hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandığının tespit edilmesi üzerine görevsizlik kararı vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk etti.Mahkeme çıkışında konuşan Öznur Sazlar karardan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Sonunda istediğimiz sonuca ulaştık. Umarım bundan sonra adalet herkese tecelli eder. Tabii ki Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak olmasından dolayı rahatladık. Çünkü ben tahliye olmasından endişe ediyordum” dedi.

ÇOK KORKUYORDU
Müştekinin avukatı Hacer Gök de davanın bundan sonra ‘öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla görüleceğini belirterek, “Asliye ceza mahkemelerinde tutukluluk hali en fazla 1 yıl olabiliyor. Ağır ceza mahkemelerinde bu 2 yıla kadar sürdürülebiliyor. Öznur Sazlar boşanma aşamasında olduğu eşinin tahliye edilmesinden çok korkuyordu” ifadesini kullandı.

KATKI SUNACAĞIZ
Kadın mücadelesinin yanında olduklarını belirten CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Her zaman ülkemizde kadınlara yönelik sadece sözde kalan korumacılık söylemleriyle değil, gereğini yapması için elimizden gelenleri yapmaya devam edeceğiz. Tüm kadınlar ve erkekleri aynı şekilde bu mücadeleye katkı sunmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?
İstanbul’dan geçen yıl 31 Temmuz’da Eskişehir’e gelen Harun Sazlar, boşanma aşamasında olduğu eşi Öznur Sazlar’ı 15 yerinden bıçakla yaralamıştı.Gözaltına alınıp tutuklanan Harun Sazlar, hakkında açılan davanın ilk duruşmasında tahliye edilmiş, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine yeniden tutuklanmıştı. AA-İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi