Aile hekimleri iş bırakacak

Videoyu Aç Aile hekimleri iş bırakacak
A
a

Aile hekimliği çalışanlarının hak kayıplarına yol açan ödeme ve sözleşme yönetmeliğinin iptal edilmesi gerektiğini söyleyen SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “16 Ağustos'ta iş bırakma kararını destekliyor ve örgütlü olduğumuz tüm birimlerde iş bırakma kararı aldığımızı ilan ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından Aile Hekimliği Yönetmeliği’nde bazı değişiklikler yapıldı. Söz konusu değişiklikler nedeniyle aile hekimliklerinde çalışanların hak kaybına uğradığını ifade eden SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “ASM çalışanlarının gelirlerinin azalması utanç vericidir. Bu haksızlıktır, fırsatçılıktır,hukuksuzluktur ve bu nedenlerle de kabul edilemezdir” diye konuştu.
YÖNETMELİK GERİ ÇEKİLMELİ
Aile Hekimliği Ödeme ve Sözleşme Yönetmeliği’nin bir an önce geri çekilmesi gerektiğinin altını çizen Özkavak, “Sorunlarımızın sıcaklığının artması, birinci basamak sağlık hizmetlerinin ve koruyucu sağlık hizmetlerinin bu yönetim yapısı ve yönetim anlayışı ile bitirilme noktasına gelinmesi nedeni ile birinci basamakta çalışan üyemiz aile hekimlerimiz ve aile sağlığı çalışanlarımız iş bırakma kararı alınmasını ve alanımızda örgütlü AHEF, AHESEN, Birinci Basamak Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İş ve TAHUD tarafından alınmış olan iş bırakma kararının desteklenmesini uygun görmüşlerdir. Bu nedenle genel merkez olarak tabandan gelen bu talep karşısında 16 Ağustos'ta iş bırakma kararını destekliyor ve örgütlü olduğumuz tüm birimlerde iş bırakma kararı aldığımızı ilan ediyoruz. 16 Ağustos'ta örgütlü olduğumuz her ASM'de iş bırakılması,  bu hafta boyunca 20 Ağustos tarihine kadar bir hafta sürecek” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi