AİLELERE EĞİTİM  

Videoyu Aç AİLELERE EĞİTİM  
A
a

Çocuklar için hayata geçirdiği projelerin yanı sıra hak temelli çalışmalar konusunda da farkındalık eğitimlerine ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, ebeveyn ve eğitimcilere yönelik düzenlediği çalışmaları sürdürüyor.

Çocuk Hakları konusunda yaptığı çalışmalarla Eskişehir’de binlerce çocuk, öğretmen ve ebeveyne bilgilendirme eğitimleri veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi, yeni eğitim dönemine başladı. Yeni dönemde ‘Çocuğa Yönelik İhmal ve Cinsel İstismarı Önleme’ eğitimleri ve ‘Ergenlik Dönemi Nedir, Ne Değildir?’ eğitimlerinde kayıtlar alınmaya başlandı.
BİLİNÇLENDİRİLME ÇALIŞMALARI
Eğitimlerin ailelere, eğitimcilere ve çocuklara yönelik 3 ayrı grupta verildiğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri,  “Çocuklar bizim aydınlık yarınlarımız. Onların korunması ve sahip oldukları haklar sebebiyle eşit şartlarda yetişmeleri için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Onların yarınlara hazırlanması süresince çocuklarımıza, ailelerimize ve eğitimcilerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Yapılan araştırmalarda cinsel istismarların yarısından fazlasının çocuklara yönelik olarak yapıldığı bir gerçek. Bu gerçeği görmezden gelemeyiz. İstismarın önlenmesi için çocuklarımız da, aileleri de bilinçlendirilmeli. Bunun önüne geçilebilmesinin tek yolu eğitim. Bu yüzden çocuklarımızı, ailelerimizi ve eğitimcilerimizi bilgilendirmek için ‘Çocuğa Yönelik İhmal ve Cinsel İstismarı Önleme’ eğitimleri düzenliyoruz. Bunun yanı sıra ergenlikte çocukların yaşadığı sorunlar ve bunların çözümü konusunda hem çocuklara hem ailelerimize destek oluyoruz. Ücretsiz olarak verdiğimiz bu eğitimlerden faydalanmak isteyen her yaştan insanımıza kapılarımız açık” şeklinde bilgi verdiler. Okullardan gelen talepler doğrultusunda eğitimlerin okullarda da verildiğini ifade eden yetkililer, kayıt ve bilgi için vatandaşların 0222 222 00 57’yi arayabileceklerini belirttiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi