AİLENİZ GİBİ KORUYUN!

Videoyu Aç AİLENİZ GİBİ KORUYUN!
A
a

‘2019 Yılı Uyuşturucu/Bağımlılık İle Mücadele Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Vali Özdemir Çakacak, “Nasıl kendi ailemizi, yakınlarımızı iyi görmek istiyorsak diğer aileleri de kendi ailemiz gibi görerek zararlı alışkanlıklardan koruyup uzak tutmalıyız” dedi.

Eskişehir Valiliği Yunus Emre Toplantı Salonu’nda, Vali Özdemir Çakacak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Vali Yardımcıları Bakir Şahin Türüncü, Aslan Avşarbey, İl Emniyet Müdürü Endin Dinç de katıldı.
EN ÇOK ACITAN KONU
Ülkemizdeki uyuşturucu ile mücadele konusunun öneminden bahseden Vali Çakacak, şunları söyledi: “Uyuşturucu ile mücadele konusu, aslında terörle mücadeleyle birlikte yapılması gereken bir çalışma. Çünkü terörü finanse eden en önemli konulardan birisi de uyuşturucudur. Gençliğimizi, geleceğimizi zehirleyen ve içimizi en çok acıtan konulardan bir tanesi budur. Emniyetimizin ve jandarmamızın başarılı çalışmaları takdire şayandır. Bu başarıların Eskişehir’imizin dünyanın en güvenli şehirlerinden birisi olmasındaki payı mutlaktır. Uyuşturucuyla mücadele yalnızca güvenlik görevlilerinin veya kamu kuruluşlarının işi değildir; bu konuda toplumun tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerekmektedir.”
VERİMLİ BİR YIL OLDU
Vali Çakacak, sözlerini şu şekilde dürdürdü: “İl Emniyet Müdürlüğümüzün uyuşturucu madde kullanıcılarına yönelik yakalamalarda önceki yıla göre yüzde 18,42’lik bir azalış olduğunu görmekteyiz. Metruk binalarla mücadele açısından 2019 yılı verimli bir yıl olmuştur. Tespiti yapılan 485 metruk binanın 433’ü yıkılmış veya rehabilite edilmiştir. Son iki yıl içerisinde tespiti yapılan toplam 800 binanın 748’i yıkılmış veya rehabilite edilmiştir. Bu yüzde 93’lük bir başarı demektir. Kalan yüzde 7’ye karşılık gelen 40 metruk binayı da yıktığımızda veya rehabilite ettiğimizde şehrimiz daha güvenli olacaktır.”
TOPLUMSAL MÜCADELE
Görüş ve önerilerin ardından toplantının kapanış konuşmasını yapan Vali Çakacak, “Bizler, kamu görevlisiyiz. Fakat bu görevimizin haricinde hepimiz birer vatandaşız, anne ve babayız! Dolayısıyla nasıl kendi ailemizi, yakınlarımızı iyi görmek istiyorsak diğer aileleri de kendi ailemiz gibi görerek zararlı alışkanlıklardan koruyup uzak tutmalıyız. Bağımlılıkla mücadele toplumsal bir mücadeledir. Toplumun sadece bir kısmı ile değil, tüm kesimlerinin katılımı ile bu mücadele verilmelidir. Başarıya da bu şekilde ulaşılabilir” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi