Akdağ Tabiat Parkı’Na Giriş Ve Çıkışlar Yasaklandı

Videoyu Aç Akdağ Tabiat Parkı’Na Giriş Ve Çıkışlar Yasaklandı
A
a

Yurt Genelinde Birbiri Ardına Çıkan Orman Yangınları Sonrası Afyonkarahisar Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu Tarafından Akdağ Tabiat Parkı’Na Giriş Ve Çıkışlar Yasaklandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu tarafından Akdağ Tabiat Parkı’na giriş ve çıkışlar yasaklandı.
Bir çok yaban hayatı bünyesinde barındıran ve sık çam ağaçlarının bulunduğu Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ Tabiat Parkı’na orman yangınlarına karşı tedbir amaçlı giriş ve çıkışlar yasaklandı. Afyonkarahisar Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyon toplantısında çıkan gereği yasağa ilişkin şu bildiri yayınlandı, “6831 sayılı Orman Kanununun 69. Maddesine" göre düzenlenen ve Bakanlar Kurulu’nun 10.09.1976 gün 7/12520 sayılı kararı ile yürürlüğe giren ‘Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkında Yönetmeliğin’ 32. Maddesi gereğince, Afyonkarahisar İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Nurullah Kaya Başkanlığında 03 Ağustos 2021 günü valilik binası salonunda toplanarak Afyonkarahisar ilimizin Sandıklı ilçesinde bulunan Akdağ Tabiat Parkında hava şartları ve ülkemizde son günlerde meydana gelen orman yangınları neticesinde olası muhtemel orman yangınlarının önlenmesi amaçlı 20 Ağustos 2021 tarihine kadar 9 maddeden oluşan 3 nolu komisyon kararında yer alan şartlar dahilinde alana giriş-çıkış ve burada gerçekleştirilecek faaliyetler açısından yasak ve kısıtlamalar getirilmiştir.”
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi