“AKP iktidarının gölgesinde öğretmen okullarının kuruluşunu kutluyoruz”

Videoyu Aç “AKP iktidarının gölgesinde öğretmen okullarının kuruluşunu kutluyoruz”
A
a

Eğitim İş Şube Başkanı Ebru Sungar, öğretmen okullarının açılışının 166’ıncı yılı münasebetiyle basın açıklaması yaptı. Sungar, son dönemde yaşananları hatırlatarak “ Yolsuzluk batağına saplanmış, hukuk tanımaz, baskıcı AKP iktidarının gölgesinde öğretmen okullarının kuruluşunu kutluyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

AKP iktidarının baskıcı ve toplumu bölen tutumunun Berkin Elvan için düzenlenen cenaze töreninde de kendini gösterdiğini söyleyen Sungar, “ Yönetme yetisini kaybetmiş ve kendisine oy vermeyen herkesi düşman ilan etmiş olan AKP iktidarı, kendisine karşı birleşmiş olan her inanç ve düşünceden milyonları parçalamak amacıyla tam da yerel seçimler öncesi yandaş medya ve satın aldığı kalemlerin de yardımıyla bir ülkücü-devrimci çatışması örmeye çalışmaktadır. Tüm basından, emniyet ve valilikten önce hayatını kaybeden gençle ilgili ilk açıklamayı AKP il başkanının yapması düşündürücüdür. AKP il başkanının herkesten önce bu kışkırtmadan haberdar olması bu provokasyonun kimler tarafından organize edildiğinin işaretini vermektedir” diye konuştu.

Atatürk’ün kurtuluş savaşı yıllarında söylemiş olduğu ‘ Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır’ sözünü hatırlatan Sungar, “ Atatürk bu sözü ile Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini öğretmenlere teslim etmiştir. Bugün ise eğitim sistemi geleceğimizi emanet edilen öğretmenlerin geleceğini belirsizliğe sürüklemektedir” şeklinde konuştu. (Esra Yücel)

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi