Alevilerden birlik lokması

Videoyu Aç Alevilerden birlik lokması
A
a

Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Muharrem Aşure Lokması verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyükdere Mahallesi’nde bulunan Cem Evi’nin toprak sahasında verilen aşure lokmasına Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, belediye meclis üyeleri ve birçok vatandaş katıldı.
İNACIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ
Aşure lokması verilmeden önce kısa bir konuşma yapan Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu, “Bu özel günde cemal cemale olduğumuz için sizlere çok teşekkür ederiz. Yassı muharrem ayında birlik, beraberlik içinde paylaştığımız birlik lokmamız her daim var olsun ki toplumlar barış içinde yaşasın. 54 yıllık ömrü boyunca hep mazlumun ve Hakk’ın yanında olan İmam Hüseyin’e 680 yılında yapılan zulüm biz Alevi ve Bektaşi toplumuna haksızlığa karşı Hakk’ın,zalime karşı mazlumun, kin ve nefrete karşı sevginin, emperyalizme karşı halkın, gericiliğin karşısında medeniyetin, cehaletin karşısında bilimin, lanet olasıca Yezid’in ve onun gibi düşünenlerin karşısında İmam Hüseyin olmayı öğretti. Bizler inancımızdan ve kültürümüzden vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” dedi.
BU MATEM BİTMEYECEK
Eskişehir Hacı Bektaş Veli Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahsuni Ilgın ise, “12 gün boyunca Hüseyin dedik, yönümüzü Kerbela’ya döndük, nefesimizi tuttuk Hüseyin ve yarenlerini dinledik. Oruçlarımızı tuttuk, Kerbela’yıyad eyledik. Hakk cümlenizden razı olsun. 12 gün boyunca bizleri yalnız bırakmadan hizmet ettiniz, gücümüzü sizlerin varlığından alıyoruz. Bu matem mahşere kadar yaşayacaktır. Hakk hepinizden razı olsun. Hüseyinik kalmak umuduyla cümlenize aşk ola” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi