Alim Işık: "Belediyenin Taşınmazlarını Peşkeş Çekecek Değilim"

Videoyu Aç Alim Işık: "Belediyenin Taşınmazlarını Peşkeş Çekecek Değilim"
A
a

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Eski Belediye Binasının Değerlendirilmesi Bir Çok Kez İhaleye Çıkıldığını Bildirdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, belediye eski binasının değerlendirilmesi bir çok kez ihaleye çıkıldığını bildirdi.
Başkan Işık, "Belediyenin taşınmazlarını peşkeş çekecek değilim. Biz milletin malını korumakla mükellefiz. Ben 3 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkmışım, adam bin TL veriyor. ’Yolun açık olsun deyip’ gönderiyoruz. Eski alışkanlıkları yıkmamız lazım. Muhammen bedelin üstünde verilen teklifleri değerlendirip kiralama veya satışını yapıyoruz" dedi.
"Eski alışkanlıkları artık yıkmalıyız" diyen Başkan Alim Işık, "Ben kavga için gelmedim.Amacımız kavgayla burada olmamıza gerek yok. Şu anada kadar 4-5 defa ihaleye çıktık. Farklı şekillerde değerlendirmeye çalıştık. Bizden önceki arkadaşlarda denemişler. Milletin para o kadar çok değil ki. Bugün de binanın iki ve 4 katını ihaleye çıkarttık. Gelen olursa vereceğiz. Daha önce 2 yada 3 defa 15’er gün askıda kalmak suretiyle kiralama ihalesine çıktık. Satın almak için talipler oldu. Ancak almadılar. Alt katı 3 milyon 300 TL’ye sattık. Benim kimseyle kavgam yok. Benim kimseyle kavgayla ettiremezsiniz. Ama hakkımı sonuna kadar ararım. Kurumumu korurum. Olumsuz haber olunca şehrimiz adına üzülüyorum. Biz şehrimize sevdalıyız. Belediyenin taşınmazlarını peşkeş çekecek değilim. Biz milletin malını korumakla mükellefiz. Ben 3 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkmışım, adam bin TL veriyor. ’Yolun açık olsun deyip’ gönderiyoruz. Eski alışkanlıkları yıkmamız lazım. Muhammen bedelin üstünde verilen teklifleri değerlendirip kiralama veya satışı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi