ALMAN GENÇLER MUTLU AYRILDI

Videoyu Aç ALMAN GENÇLER MUTLU AYRILDI
A
a

Kardeş şehir Frankfurt’tan değişim programı ile Eskişehir’e gelen yaklaşık 15 genç, Eskişehir’de çok keyifli vakit geçirdiklerini belirterek, Başkan Büyükerşen’e hayata geçirdiği projeler dolayısıyla teşekkür etti. 

Frankfurt’tan Eskişehir’e gelen 15 Alman genç, bir hafta boyunca Eskişehir’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, etkinliklere katılarak ve kenti gezerek şehri ve Türk kültürünü yakından tanımaya çalıştı.
İLK KEZ KÖYE GİTTİM
Eskişehir’de çok güzel vakit geçirdiklerini ifade eden Anthony Javier “Eskişehir’i gerçekten çok beğendim. Hareketli ve genç nüfusu yüksek bir kent. Masal Şatosu’na ve kent müzelerine hayran kaldım. Gençlik Merkezi gönüllüleri ile ilk kez köye gittim. Köydeki insanlar çok cana yakın. Orada onlara yardım ettik, ürünlerini topladık, ekmek yapmayı öğrendik. Gerçekten sıra dışı bir deneyimdi bizim için. Ben böyle güzel bir kentle kardeş şehir olmaktan büyük mutluluk duydum” dedi.
FARKLI BİR DENEYİM
Gençlik Merkezi gönüllülerinden Neslihan Tayboğa ise “Osmangazi Üniversitesi’nde karşılaştırmalı edebiyat okuyorum. Bu yüzden yabancı dil benim için çok önemli. Bu program sayesinde Alman arkadaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamaya çalışırken bir yandan da dilimi geliştiriyorum. Frankfurt ile kardeş şehir olmamız vesilesiyle biz de farklı bir deneyim yaşıyoruz. Önümüzdeki süreçte biz de orayı ziyaret edeceğiz, bu yüzden ayrı bir heyecan yaşıyorum” dedi.  AA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi