ALTINDA KALIRIZ

Videoyu Aç ALTINDA  KALIRIZ
A
a

Covid-19 tehlikesinin hala devam ettiğini söyleyen Eskişehir Seyyar, Tuhafiye ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, “İkinci salgın gelirse halkımız üzerinde sıkıntı olur. Dolayısıyla esnafımızın ticareti açısından da çok sıkıntı olur. Bunun altında hepimiz eziliriz. Hepimiz kalırız” dedi.

Kurban bayramının esnaf için daha olumlu geçtiğini söyleyen Eskişehir Seyyar, Tuhafiye ve İşportacılar Odası Başkanı Ali Safa Şen, esnafın geçmiş yıllardaki bayramlar kadar olmasa da ticaretini yaptığını ve az da olsa ekmeğini kazandığını ifade etti. Bayrama iki gün kala vatandaşın alışverişini yoğun şekilde yaptığını anlatan Şen, “Ramazan bayramındaki sokağa çıkma yasağından sonra kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olmadı. Bunun için bayramdan önce halkımız giysi, tekstil ürünü alışverişlerini de bir nebze olsa da esnafımızdan yaptılar. Biz bayramdan önce bir hafta, 10 gün alışveriş olsun istedik ama maalesef bu bayramda da o kadar yoğun alışveriş olmadı. Bayrama iki gün kala bir hareketlilik oldu. Bu hareketlilik neticesinde esnafımız ticaretini az da olsa eskiye göre yaptı. Çünkü Covid sürecinde dükkânlarımız hep kapalı oldu, hep evde kalındı. Esnafımızdan da alışveriş edemedi ama kurban bayramından önce ramazan bayramına göre bir hareketlilik oldu. Esnafımız biraz iş yaptı ama beklediğimiz iş mi? Değildi. O kadar iş yapamadık” diye konuştu.
TEHLİKE DEVAM EDİYOR
Rehavete kapılmadan herkesin tedbirlere uyması gerektiğine dikkat çeken Şen, ikinci dalganın herkesi sıkıntıya sokacağını da belirtti. Ağustos ayında düğünlerden dolayı hareketlilik beklediklerini kaydeden Şen, “Bundan sonrası için düğünler başlıyor. Biraz hareket olur diye düşünüyoruz. Bu sene yurt dışından da çok vatandaşımız gelmedi. Bu da olumsuz etkiledi. Bayramlara bağladık umudumuzu. Ayın sonunda da okullar açılacak. O zaman da bir hareketlilik bekliyoruz. Yazın az da olsa bir ticaret olur, esnafımız az da olsa para kazanır diye umut ediyoruz. Ama şöyle bir sıkıntıda var. Halkımız bu rahatlıktan dolayı rehavete kapıldı. Maskesini, sosyal mesafesini ve hijyen kurallarını askıya aldı gibi gözüküyor. Hala Covid tehlikeli. Tehlikesi devam ediyor. İkinci salgın gelirse halkımız üzerinde sıkıntı olur. Dolayısıyla esnafımızın ticareti açısından da çok sıkıntı olur. Bunun altında hepimiz eziliriz. Hepimiz kalırız. Çünkü sağlığımız tehlikede. Sağlık tehlikede olduktan sonra ticaretin ve hayatın hiçbir önemi yok. Sosyal mesafemize özellikle maskemize ve hijyenimize dikkat edelim” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi