ALTYAPIDA FUTBOLCU AVI

Videoyu Aç ALTYAPIDA FUTBOLCU AVI
A
a

Nisan 2020’de Ruud Boffin’den gelen 2 dönem transfer yasağı nedeniyle Haziran 2021’e kadar transfer yapamayacak olan Eskişehirspor, altyapıdan A Takıma futbolcu çıkaracak.

Geçtiğimiz gün Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde U-19 takımı kendi arasında müsabaka oynadı. Teknik Direktör Mustafa Özer ve kurmayları bu maçı izleyip A Takım için oyuncu baktı.
 
Devre arasında olduğu gibi
Mali anlamda büyük sorunlar yaşayan Eskişehirspor’un altyapıya yönelişi devam ediyor. Son iki sezondur altyapıdan A Takıma çıkarttığı isimlerle 1. Lig’de mücadele eden takım, 2020-2021 sezonunda da aynı yolu izleyecek. 2019-2020 sezonunun devre arasında Bilal Ceylan, Selman Çiftkanatlı, Buğra Çağlıyan gibi isimleri profesyonel yapıp A Takıma çıkaran Siyah-Kırmızılı ekip, şu günlerde de 4-5 tane ismi profesyonel yapmayı planlıyor.
 
Üç takıma ayrıldılar
U-19 Takımı geride bıraktığımız Cuma akşamı Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde bir araya geldi. Altyapı Koordinatörü Serdal Eroy ve altyapı antrenörleri takımı sarı, kırmızı ve beyaz olmak üzere üçe ayırdı. Oluşturulan bu üç takım kendi arasında 45’er dakikalık maç yaptı. İlk olarak kırmızı ve sarı takım sahaya çıktı. Bu maçın ardından ise sarı ve beyaz takım karşı karşıya geldi. Son olarak ise beyaz takım ile kırmızı takım karşılaştı.
 
Sürekli not aldılar
Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Özer ve Altyapı Koordinatörü Serdal Eroy ilk maçın 20 dakikalık dilimini birlikte izledi. İkili sürekli fikir alışverişinde bulundu. Özer, Eroy’un yanından ayrılarak yardımcılarının yanına gitti. Yardımcılarıyla birlikte maçı takip eden deneyimli teknik adam, zaman zaman notlar aldı. Saha içindeki Eskişehirspor altyapı antrenörleri de sürekli not alarak göze giren isimleri belirlemeye çalıştı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi