Ana muhalefet partisi bile olamayacaklar!

Videoyu Aç Ana muhalefet partisi bile olamayacaklar!
A
a

Partisinin bayramlaşma töreninde erken seçim çağrısı yapan Demokrat Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Özcan, “Türkiye’de eğer erken seçim yapmazsanız, alacağınız şey ana muhalefet partiliği bile olmayacaktır. Böyle giderlerse 2023’te iktidar partisi, ana muhalefet partisi bile olamayacaktır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Demokrat Parti Eskişehir il binasında bayramlaşma töreni düzenlendi. Törende ülke gündemine dair önemli açıklamalar yapan Hüseyin Özcan, ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Hükümetin artık insanları refaha kavuşturacak halinin kalmadığını söyleyen Özcan, emekliler ve asgari ücretliler başta olmak üzere tüm sabit gelirlilerinin geçinemediğini ifade etti. Hayat pahalılığına örnek veren Özcan, eskiden insanların peyniri tadına bakarak aldığını, şimdilerde ise fiyatına bakarak almak zorunda kaldığını belirtti.
İKTİDARIN GÖRDÜĞÜ SON BAYRAM
Geçtiğimiz gün Alpu yolunda yaşanan trafik kazasına dikkat çeken Özcan, “Bayramda güzel şeylerden bahsetmek istiyoruz. Ama maalesef bu bayram yine bu iktidarın altında ötekileştirilmeye, elletme demeye, azar işitmeye, yine birçok eleştiriye görmezden gelip yine birçok laf söyleyen iktidarın yönetiminde devam etmekteyiz. İnşallah bu bayram iktidarın gördüğü son bayram olacaktır. Sabah üzücü bir haberle uyandık. Seçimlerde kamyonların üzerine binerek yol yapıyoruz, Alpu yolunu yaptık, Sarıcakaya yolunu yaptık, Seyitgazi- Kırka arasını yaptık, yapıyoruz diyen iktidarın yıllardır beceremediği Alpu yolunda yine trafik kazası ve yine 7 tane yaralımız var. Herhalde seçim öncesi AKParti’nin zatları kamyonlara kepçelere binerek yolları yaptık, yapacağız diyecekler” diye konuştu.
“FAİZLERİ SİLECEĞİZ”
“Türkiye’de eğitimin ücretsiz olduğunu gençlerimize ispat edeceğiz” diyen Özcan, “KYK ücretlerini makul bir seviyeye indireceğiz. Devletten kredi alan öğrencilerin kredi borçlarının faizlerini sileceğiz. Onları rahat bir nefes almasını sağlayacağız. Zaten işsizler ordusunun en büyük payını oluşturan üniversite mezunlarının daha fazla eziyet çekmelerini engelleyecek tüm tedbirleri alacağız. Gerçekten Türkiye’de eğitimin ücretsiz olduğunu gençlerimize ispat edeceğiz” şeklinde konuştu.
ŞEHİR HASTANESİ’NDE AŞI RANDEVUSU YOK
Covid-19 vakalarının artmasıyla ilgili konuşan Özcan, “Bugün aldığımız bir haber, hala Eskişehir Şehir Hastanesi’nde hala aşı yapılamama durumu söz konusudur. Yani aşı randevusu almak istediğinizde Eskişehir Şehir Hastanesi’nden aşı randevusu alamıyorsunuz. Dolayısıyla bütün bunlar hepimizi zorda bırakmaktadır” dedi.

KURBAN SATIŞLARI ÇOK DÜŞÜK

Hayvan pazarlarını gezdiklerini ve bu yıl satışların çok düşük olduğunu söyleyen Özcan, “Hayvanını alıp gelen köylülerle görüştük. Geçen seneki kurban satışının yüzde 50’si gerçekleşmedi bu sene. Sebep ekonomik şartlar, sebep fiyatların yüksekliği. Tabi fiyat yüksekliğinde çiftçinin bir sorumluluğu yok. Çünkü yem pahalı, elektrik pahalı, çiftçilik, hayvancılık giderleri pahalı. Dolayısıyla besici de buna göre bir fiyat oluşturmak zorunda. 20 yılda tarımla ilgili, hayvancılıkla ilgili zerre politika geliştirmezseniz, en ufak bir sübvanse yapmazsanız çiftçiye, üreticiye önümüzdeki sene bu sene kesilen kurbanın da kesilen hayvanın da dörtte birini kesemeyecek hale geleceğiz” ifadelerini kullandı.
ANA MUHALEFET BİLE OLAMAYACAKSINIZ
İktidara erken seçim çağrısında bulunan Özcan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İktidar partisinin il başkanı bayramlaşmada çıkıp diyor ki, “Son 20 yılın en yüksek oyunu alacağız.” Biz alacağınız şeyi biliyoruz. Alacağınız şey Türkiye’de eğer erken seçim yapmazsanız, alacağınız şey ana muhalefet partiliği bile olmayacaktır önümüzdeki seçimlerde. Böyle giderlerse 2023’te iktidar partisi, ana muhalefet partisi bile olamayacaktır.” MELTEM KARAKAŞ
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi