Anadolu Basını Yanıyor

Videoyu Aç Anadolu Basını Yanıyor
A
a

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Ziyarette geçtiğimiz günlerde yayınlanan Tasarruf Genelgesi’nin detayları konuşuldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’yı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Özyazıcı’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yılmaz Karaca, Anadolu basınının maddi anlamda yaşadığı sıkıntılara değindi. Tasarruf Genelgesi’ne karşı birlikte mücadele çağrısı yapan Karaca, “Bugün Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanımız Gökhan Durmuş, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Eskişehir’de ve Türkiye’nin çeşitli illerinde Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ne tepki için bir basın toplantısı düzenliyoruz. Anadolu basını yanıyor. Kulak veren yok. Arkasından da bir tasarruf tedbiri çıkararak iyice Anadolu basınının yok olması için çalışıyorlar. Biz de mücadelemizi hep birlikte tüm basın kuruluşları olarak sürdüreceğiz” dedi.
TÜRKİYE’NİN GAZETECİLERE İHTİYACI VAR
Gazetecilerin sorunlarının katlanarak arttığını söyleyen Gökhan Durmuş, “Gazetecilerin sorunları bitmiyor. Sürekli üzerine konularak devam ediyor. Biz de Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak bugün Eskişehir’deyiz. Tüm Türkiye genelinde özellikle yerel basının ayakta kalabilmesi için, güçlendirilmesi için Eskişehir’den sesleneceğiz. Türkiye genelinde bütün meslek örgütlerinin, sendikaların ortak hareket etmesi ile birlikte ses vermesiyle bu sorunları çözeceğiz. Türkiye’nin medyaya ihtiyacı var. Türkiye’nin gazetecilere ihtiyacı var. O yüzden hükümetin de bakışını böyle değiştirmesi gerekiyor. Bir ülkede medyanın, varlığı gazetecilerin varlığı o ülkenin kültürü ile demokrasisi ile doğrudan ilgili. Bu yönetmelik özellikle yerelde gazetelerin kapanmasına neden olacak bir yönetmelik. O yüzden de bu yönetmeliğin geri çekilmesi bizlerin birinci talebi” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi