Anadolu Üniversitesi İş Yaşamı İle Öğrenciler Arasında Köprü Olmaya Devam Ediyor

Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi İş Yaşamı İle Öğrenciler Arasında Köprü Olmaya Devam Ediyor
A
a

Anadolu Üniversitesi, Eğitim Kalitesinin Yanı Sıra İmzaladığı Kurumlar Arası İş Birliği Protokolleri İle Öğrencilerin Akademik Başarılarını İş Hayatına Taşımalarına Destek Oluyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi, eğitim kalitesinin yanı sıra imzaladığı kurumlar arası iş birliği protokolleri ile öğrencilerin akademik başarılarını iş hayatına taşımalarına destek oluyor.
Bu çerçevede Eskişehir Meslek Yüksekokulu (EMYO) 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulaması İş Birliği Protokolü’nü imzalamak üzere, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal ve Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş bir araya geldi. Protokolün imza töreninde Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Temizel, EMYO Müdürü Prof. Dr. Aslı Afşar ve ESO heyeti de yer aldı.
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Anadolu Üniversitesi olarak öğrencilerinin iş yaşamına hazır bir şekilde mezun olmalarını istediklerini belirterek, 3+1 Eğitim Modeli İşyeri Eğitimi Uygulamasına dâhil olan öğrencilerin, sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda şehre artı değerler katacağını ifade etti. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş ise Anadolu Üniversitesi ile böyle bir projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, gençlerin sanayi tesislerinde staj yapacak olmasının önemine vurgu yaptı.
İmzalanan protokol ile Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin iş dünyasına hazırlanmaları ve eğitim hayatında edindikleri tecrübeleri pekiştirmeleri amaçlanıyor. Eğitim kapsamında, 1 yarıyıl devam edecekleri uygulama ile öğrenciler, akademik eğitimlerinin üzerine iş dünyası tecrübesi de ekleyecekler.
Protokol kapsamında Anadolu Üniversitesinin 3+1 Eğitim Modeline göre işyeri eğitimi uygulaması yapacak öğrencilere mevzuata uygun eğitimler verilmesi amaçlanıyor. Protokolde öğrencilerin mesleki alanları ile ilgili işlerde çalışması ve işyeri eğitimi uygulaması süresince sigorta işlemlerinin yapılması maddeleri de yer alıyor. Nitelikli ve donanımlı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan Anadolu Üniversitesi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliklerini arttırarak devam ettirmeyi hedefliyor.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi