Anadolu Üniversitesi’Nde Kültür-Sanat Etkinlikleri

Videoyu Aç Anadolu Üniversitesi’Nde Kültür-Sanat Etkinlikleri
A
a

Gitar Sınıfı Besteleri Müzikseverlerle Buluşturdu”

Anadolu Üniversitesi’nde kültür-sanat etkinlikleri devam ediyor.
Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen kültür-sanat etkinliklerine Koral Çalgan Salonu ev sahipliği yaptı. İlk olarak Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı piyano ana sanat dalı ortaokul ve yarı zamanlı öğrencileri, piyano konseri düzenledi. Gerçekleşen konserde, 28 ortaokul öğrencisi sahne aldı. Öğretim Görevlisi Ruba Pekdemir Peker düzenledikleri konserle ilgili, “Öğrencilerimizin sahne tecrübesi edinmeleri amacıyla yapıyoruz. Tüm yıl boyunca çok güzel çalıştılar. Bu konseri bölüm konseri olarak ayarladık ve tüm hocalarımızın öğrencilerinin bir arada sahne almalarını istedik” dedi.
“Gitar sınıfı besteleri müzikseverlerle buluşturdu”
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü tarafından da Gitar Sınıfı Konseri düzenlendi.Konserde lisans, yüksek lisans ve doktora sınıfı öğrencileri sahne aldı. Birçok ünlü bestenin seslendirildiği konser hakkındaki düşüncelerini paylaşan Doç. Emre Ünlenen, “Dönem içerisinde çalıştığımız tüm eserleri özellikle müzisyen olmayan arkadaşlarımızla da paylaşmak istiyoruz. Bu konserler sayesinde yaptığımız çalışmaların hepsini sınavlarımızın öncesinde sergileme şansımız oluyor” dedi.
“Oda Müziği Konseri”
Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından bir de oda müziği konseri gerçekleştirildi. Kültürel Etkinlikler Dersi kapsamında değerlendirilen konsere yoğun ilgi gösterildi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi